Kultura, sztuka » Muzyka

„Adam Palma meets Chopin” w Studio U22

„Adam Palma meets Chopin” w Studio U22
Zobacz więcej zdjęć »
23 września w kolejnej odsłonie „Piątków z Nową Muzyką” organizowanych w Studio U22 z inicjatywy ZPAV, przedpremierowo swoją płytę zaprezentował Adam Palma.

23 września w kolejnej odsłonie „Piątków z Nową Muzyką” organizowanych w Studio U22 z inicjatywy ZPAV, przedpremierowo swoją płytę zaprezentował Adam Palma. Album „Adam Palma meets Chopin” wypełnia niekonwencjonalna i jedyna w swoim rodzaju muzyka, bowiem po raz pierwszy chopinowskie wariacje przeniesione zostały na gitarę akustyczną. Światowa premiera albumu odbędzie się 27 września za pośrednictwem MTJ Agencji Artystycznej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Adam Palma nazywany jest polskim wirtuozem gitary. Ukończył Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie, takimi jak Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene. Współpracował także ze wszystkimi najważniejszymi artystami rodzimej sceny muzycznej, m.in. Ewą Bem, Edytą Górniak, Krzesimirem Dębskim czy Kubą Badachem. Gra głównie na gitarze akustycznej, poruszając się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, czy gypsy jazz. W swoim artystycznym dorobku ma trzy solowe płyty, a o inspiracji do najnowszej mówił tak:

Pomyślałem sobie - jestem z Polski, w moim sercu Chopin jest obecny, gram na gitarze akustycznej, nie ma repertuaru chopinowskiego na ten instrument… także robota czeka. Adam Palma nie tylko mierzy się z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów, ale także daje jego utworom zupełnie nowe życie. Melodie Fryderyka Chopina zagrane na gitarze akustycznej przepełnione są nowoczesną rytmiką i dzięki temu nabierają jeszcze większej oryginalności. Wybrałem te kompozycje, które zdawały się, że zgrają się z gitarą akustyczną. Pracowałem nad nimi 18 miesięcy, starając się zaadaptować je na gitarę. Ta płyta z pewnością ma cząstkę mnie, nie tylko z powodu włożonej w nią pracy, ale także sposobu, w jaki sam odczuwam muzykę Fryderyka Chopina. Chciałem przystosować ją nie tylko do instrumentu, ale także do dzisiejszego odbiorcy. Pokazać, że nawet klasykę można zagrać inaczej, z innym rytmem czy aranżacją.

Do współpracy nad płytą artysta zaprosił Leszka Możdżera. Obaj udowodnili, że utarte szlaki można przemierzyć na nowo i tym samym odczarowali fortepianową chopinowską tradycję. Odsłuch płyty zakończył się mini koncertem, podczas którego artysta zaprezentował między innymi dwa utwory, które nie pojawiły się na krążku. Na scenie towarzyszył mu perkusjonista - Thomas Celis Sanchez. O przyjemną atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Szczygielski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »