Motoryzacja » Samochody

AERO-Y EV – „zielony” samochód od YOKOHAMY

AERO-Y EV – „zielony” samochód od YOKOHAMY
Zobacz więcej zdjęć »
Aerodynamiczny design oraz innowacyjne opony EV (electric vehicle) to charakterystyczne elementy nowego pojazdu elektrycznego AERO-Y EV zaprojektowanego przez producenta opon – japońską YOKOHAMĘ. Ten koncepcyjny pojazd ma stanowić kolejny krok w stronę technologii przyszłości.

AERO-Y to koncepcyjny samochód elektryczny stworzony przez japońskiego producenta opon segmentu premium - firmę YOKOHAMA Rubber and Co. W jego konstrukcji wykorzystano materiały i rozwiązania technologiczne przyjazne naturze, znane z przemysłu lotniczego oraz produkcji klejów i uszczelniaczy HAMATITE. W projektowaniu karoserii tego „zielonego" pojazdu brał udział Takuya Yura, architekt samochodów wyścigowych F1 i właściciel firmy Mooncraft. Co. Ltd.

„Idea łączenia przyjemności jazdy z potrzebami środowiskowymi sprawia, że japońscy inżynierowie YOKOHAMY nieustannie pracują nad nowymi oponami zmniejszającymi opory toczenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów na suchej i mokrej nawierzchni" - mówi Tomoyuki Shibano, Prezes ITR S.A., firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce. „Prace nad nowymi oponami do pojazdów elektrycznych to także wyraz ciągłego dążenia marki do zapewniania kierowcom jak największego komfortu jazdy".

W ramach badań i rozwoju opon do samochodów elektrycznych, YOKOHAMA od lat wspiera wydarzania EV na całym świecie. Samochody elektryczne YOKOHAMY już od trzech lat biją rekordy prędkości w kategorii EV w ramach jednego z najbardziej wymagających wyścigów rajdowych - „Pikes Peak International Hill Climb", który jest znany również jako „Wyścig w Chmury".

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »