Społeczeństwo » Społeczeństwo

Agencje pracy – zasady zatrudniania pracowników

Agencje pracy – zasady zatrudniania pracowników
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie są zasady zatrudniania pracowników?

Agencje pracy zajmują się zatrudnianiem pracowników nie tylko na czas określony, ale także z perspektywą zatrudnienia na dłuższy okres. Zależy to przede wszystkim od oczekiwań zleceniodawcy i dlatego zatrudnianie pracowników odbywa się według ściśle określonych zasad. Jakie to zasady? Opowiedzą nam rekruterzy z agencji pracy Dreman: https://dreman.pl/.

Rozmowa kwalifikacyjna

Najważniejszym etapem, poprzedzającym sam moment zatrudnienia (poza oczywiście spełnieniem wszelkich wymogów formalnych) jest rozmowa kwalifikacyjna. Agencje pracy poszukują potencjalnych pracowników, wykorzystując w tym celu najróżniejsze sposoby. Do najbardziej popularnych można zaliczyć publikowanie ogłoszeń, a także osobiste kontakty, mające na celu zachęcenie grupy osób do podjęcia pracy.

Z drugiej jednak strony osoby nieposiadające pracy wielokrotnie przynoszą do agencji CV i cierpliwie oczekują na telefon pracownika agencji. Zarówno pracownicy z zagranicy, jak i Polacy mają jednakowe szanse na zatrudnienie, pod warunkiem, że spełniają stawiane przez zleceniodawcę wymagania.

Zatrudnianie pracowników

Zatrudnianie pracowników wymaga przeprowadzenia wielu rozmów kwalifikacyjnych, a co za tym idzie, poświęcenia każdemu potencjalnemu pracownikowi takiej ilości czasu, jakiej wymaga aplikowanie na poszczególne stanowiska. Dzięki agencjom pracy zleceniodawcy mają ułatwione zadanie, ponieważ cały proces rekrutacyjny jest prowadzony właśnie przez wybraną agencję.

To zadaniem agencji jest nie tylko wyszukiwanie, ale także zatrudnianie pracowników, nie wyłączając pracowników z zagranicy. O tym, na ile sprawdzą się oni w czasie pracy, agencje dowiadują się z raportów.

 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »