Społeczeństwo » Społeczeństwo

Aktywność w podeszłym wieku jest możliwa

Aktywność w podeszłym wieku jest możliwa
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależnie od tego, jaka była przyczyna znalezienia się w domu opieki, warto pamiętać o tym, że życie w każdym wieku i miejscu może mieć swoje dodatnie strony i urok.

Wystarczy dołożyć starań w celu zorganizowania sobie czasu i zajęć, a pobyt w domu opieki nie będzie traktowany jako konieczność, a co więcej, przy odpowiednim podejściu może okazać się całkiem przyjemny.


Podeszły wiek, czyli kilka słów na temat rodzajów zajęć

Aktywność w podeszłym wieku może przybierać różnorodne formy i dlatego nie zachodzi potrzeba rezygnowania z wykonywania ulubionych zajęć. Nie należy pozbawiać się przyjemności spacerowania po lesie lub w innych atrakcyjnych miejscach. Być może będą to wyjścia krótsze, z zachowaniem wolniejszego, oszczędzającego tempa, jednak podziwianie przyrody i oddychanie świeżym powietrzem będzie tak samo przyjemne jak w młodości.

Majsterkowanie, haftowanie, robienie na drutach nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale za to, ile może sprawić radości, gdy uda się wykonać piękną rzecz, a następnie obdarować nią lubianą osobę. Takie właśnie rzeczy robią podopieczni z dom seniora Edessa.

Wycieczki, pielgrzymki, pływanie

Aktywność w podeszłym wieku może swoim rodzajem nawiązywać do zajęć wykonywanych jeszcze nie tak dawno temu. Zorganizowane formy wyjazdów są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza wówczas, gdy bierze w nich udział zdecydowana większość pensjonariuszy domu opieki. Harmonogram takiego wyjazdu musi być oczywiście dostosowany do ich wieku i możliwości, jednak nadal możliwe jest aktywne uczestniczenie w życiu, a co więcej, czerpanie z niego radości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »