Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Akupunkutura a akupresura – jaka jest różnica

Akupunkutura a akupresura – jaka jest różnica
Zobacz więcej zdjęć »
Te dwa pojęcia określają techniki masażu wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 Mimo iż opierają się na podobnych założeniach związanych z energią życiową qi oraz jing i jang, to jednak pojęć tych nie należy stosować zamiennie. Sprawdźmy zatem, czy one się różnią.

 Akupunktura

 

Akupunktura jest techniką polegającą na uzyskiwaniu równowagi energetycznej organizmu poprzez umieszczanie w skórze specjalnych igieł akupunkturowych, wykonanych ze stali nierdzewnej oraz bardzo ostrych. Punkty wbicia to tak zwane meridany, których umiejscowienie na skórze jest ściśle określone.

 Akupresura

 

Akupresura jest dość podobną do akupunktury techniką leczenia. Polega ona na uciskaniu punktów na ciele pacjenta. Uciskanie  tych miejsc może się odbywać za pomocą palców, igły taoistycznej, która oczywiście nie jest wbijana, jak również poprzez przyklejanie małych kuleczek.

 Wpływ na zdrowie

 

Zarówno w przypadku akupunktury, jak i akupresury dąży się do osiągnięcia tego samego efektu -  odblokowania przepływu energii i tym samym przywrócenia zdrowia chorym organom.

Ważne jest jednak, aby zabiegi akupunktury oraz akupresury wykonywane były przez specjalistę posiadającego odpowiednie kwalifikacje, gdyż nakłuwanie czy ucisk musi być bardzo precyzyjny, aby móc osiągnąć efekt zdrowotny.

Obydwie metody okazują się niezwykle skuteczne w leczeniu wielu schorzeń, z którymi tradycyjna medycyna sobie nie radzi.  Niekiedy zaleca się nawet, aby akupunkturę oraz akupresurę stosować równocześnie, jako uzupełnienie terapii na przykład w przypadku leczenia nerwic i innych chorób układu nerwowego,  zaburzeń przemiany materii, dolegliwości związanych z okresem pokwitania, w chorobach reumatycznych oraz schorzeniach jelit i żołądka.

 

Polecamy również lekturę na temat akupunktury:http://drpokrywka.pl/porozmawiajmy-o-akupunkturze.pdf Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »