Gospodarka » Opakowania

Altvater na konferencji o zmianach w gospodarce odpadami

Spółka Altvater Piła, będąca częścią grupy Veolia Usługi dla Środowiska, współorganizuje wraz z Urzędem Miasta Piły oraz Spółką Wodno-Ściekową Gwda konferencję na temat gospodarki odpadami w regionie w kontekście znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

W spotkaniu, które odbędzie się 15 listopada br., wezmą udział m.in. prezydent Piły, przedstawiciele samorządów, organizacji branżowych oraz spółek ochrony środowiska.

Konferencja zatytułowana „Regionalna gospodarka odpadami w kontekście nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach” będzie poświęcona zmianom, jakie czekają samorządy i przedsiębiorstwa po wejściu w życie znowelizowanego aktu prawnego w styczniu 2012 roku. Uczestnicy spotkania poznają etapy  i ramy czasowe wprowadzania poszczególnych artykułów ustawy, sposoby wyboru firmy zajmującej się gospodarką odpadami (koncesja, przetarg, PPP) oraz zobowiązania środowiskowe dla gmin i firm określone w nowych przepisach. Tematyka konferencji obejmuje również technologiczne aspekty gospodarki odpadami komunalnymi – w tym bloku tematycznym głos zabierze Dariusz Mikołajczyk, prezes Altvater Piła Sp. z o.o., który przedstawi bogate doświadczenia spółki Altvater w zarządzaniu odpadami.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do wejścia w życie znowelizowanej ustawy – mówi prezes Dariusz Mikołajczyk. - Kilkanaście lat obecności na rynku usług dało nam nie tylko bogate doświadczenie. Umożliwiło nam również stabilny rozwój, poszerzanie oferty i grupy klientów. Natomiast uważna obserwacja zmian dokonujących się w branży odpadowej oraz w prawie pozwala nam szybko reagować na nowe zapotrzebowania i zobowiązania środowiskowe. Działając na lokalnym rynku, korzystamy jako spółka również z doświadczeń ogólnopolskiej grupy Veolia Usługi dla Środowiska. Dzięki synergii w grupie jeszcze bardziej doskonalimy nasze usługi i umacniamy naszą pozycję.

Altvater Piła świadczy usługi komunalne na rzecz samorządów i przedsiębiorstw. Spółka zajmuje się m.in. odbiorem i transportem odpadów komunalnych oraz elektrycznych i elektronicznych, a także odpadów wielkogabarytowych. Rocznie firma odbiera około 70 000 ton odpadów z 38 gmin i 11 powiatów, od 200 000 obsługiwanych klientów. Altvater prowadzi także selektywną zbiórkę i segregację odpadów opakowań. W zakresie usług firmy jest także całoroczne utrzymanie czystości dróg, ulic i chodników.

Spółka eksploatuje składowisko odpadów w Kłodzie o powierzchni niemal 20 hektarów, gdzie rocznie trafia około 40 tys. ton odpadów z niemal całej północnej Wielkopolski. Dziennie instalacja przyjmuje kilkadziesiąt ciężarówek załadowanych 200 tonami odpadów. Świadcząc usługi, Altvater Piła wykorzystuje flotę ponad 50 samochodów specjalistycznych oraz nowoczesny park maszynowy. Firma przeznacza duże środki na inwestycje proekologiczne. W 2003 roku firma zbudowała nowoczesną i wydajną sortownię odpadów opakowaniowych. W ujęciu rocznym z linii tej uzyskuje się średnio 246 ton butelek pet, 108 ton plastikowej folii, czy 24 tony opakowań typu tetra pak. Od 2010 roku na terenie składowiska w Kłodzie działa nowa instalacja do sortowania odpadów komunalnych o wydajności 35 000 ton rocznie. Linia ta, dostosowana do wymogów określonych w nowych przepisach środowiskowych, pozwala zredukować ilość odpadów deponowanych na składowisku w Kłodzie oraz odzyskać cenne surowce, m.in. metale (blisko 1500 ton rocznie). Cel ten jest zgodny z wymogami wspólnotowymi, które zobowiązują Polskę do ograniczenia masy składowanych odpadów komunalnych do maksymalnie 60 proc. wytworzonych odpadów do końca 2014 roku. Obecnie na krajowych składowiskach deponowanych jest blisko 80 proc. odpadów.

Spółka Altvater jako firma odpowiedzialna społecznie, prowadzi proekologiczne akcje edukacyjne, których adresatami są mieszkańcy regionu (akcje zbiórki ZSEE, szkolny program „Dbamy o środowisko - mamy taką naturę”, akcje sprzątania świata, kampania edukacyjna „zielonych szkoleń” w Pile, itd.).


O Grupie VUdŚ:

Grupa Veolia Usługi dla Środowiska jest w Polsce jednym z czołowych dostawców usług z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Świadczy kompleksowe usługi na rzecz klienta samorządowego, przemysłowego i instytucjonalnego. Grupę tworzy holding 7 spółek i 4 oddziałów (w sumie 22 lokalizacje), zarządzając w Polsce jedną z największych struktur w zakresie odzysku i unieszkodliwiania  odpadów.
www.veolia-es.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

frajtak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »