Firma » Biznes

ALUPROF SA w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

ALUPROF SA w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu
Zobacz więcej zdjęć »
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa Komisji Europejskiej z 2002 roku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Głównym jej celem jest zachęcanie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Dobre praktyki w tym zakresie to korzystanie z komunikacji miejskiej lub roweru, a w przypadku podróży samochodem do pracy – szukanie współpasażerów. Obchody Tygodnia zaczynają się 16, a kończą 22 września – Światowym Dniem bez Samochodu. ALUPROF SA przypomina o zrównoważonym transporcie, choć w świetle własnych praktyk może powiedzieć, że taki tydzień ma… co tydzień!

Zanieczyszczające powietrze pojazdy to głównie wyzwanie dla dużych miast. Substancje zawarte w spalinach są równie szkodliwe jak zanieczyszczenia przemysłowe, z tym że duże zakłady produkcyjne rzadko są zlokalizowane w centrum miasta. Tymczasem zanieczyszczenie rozprzestrzeniające się z rur wydechowych pojawiają się w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi i w dużym stężeniu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż samochody osobowe są głównym źródłem zanieczyszczeń, odpowiadając za 60,7% wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie.

Właśnie dlatego firma Aluprof inwestuje w nowoczesną flotę samochodową. Już dziś 40% floty Aluprof to samochody hybrydowe, a planowane są dalsze inwestycje.

Oprócz rozwiązań flotowych ważne są inne inicjatywy Grupy Kęty:

  • W każdej ze spółek są specjalnie przygotowane miejsca parkingowe dla osób podróżujących rowerami.
  • Rowery są wykorzystywane w transporcie wewnątrz-wydziałowym.
  • W przypadku dowozu pracowników do odległych spółek obowiązuje transport zbiorczy.

Tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu to „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Wybór tematu przewodniego jest hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa i świat odczuły w czasie pandemii COVID-19.

Innowator branży

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” firma promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu .

Aluprof
press box


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »