Firma » Biznes

AM Art-Media partnerem II Rajdu Polski Kobiet

AM Art-Media Agencja PR zrealizuje działania public relations i media relations w ramach II edycji Rajdu Polski Kobiet organizowanego przez Fundację Teraz Kobiety, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2012 r.

Tegoroczny Rajd rozpocznie się w Warszawie, a jego trasa będzie wiodła przez miejscowości położone wokół Warszawy (Otwock, Karczew, Góra Kalwaria, Podkowa Leśna, Lesznowola, Otrębusy, Konstancin, Piaseczno). Inicjatywę wesprą swoim udziałem znane celebrytki i sportowcy. Twarzami Rajdu są Ewa Gawryluk i Jarosław Kazberuk. Do uczestnictwa w Rajdzie zaproszone zostały m.in. Anna Popek, Agnieszka Szulim oraz Izabela Małysz.

 

Podstawowym celem Rajdu Polski Kobiet jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o swoje zdrowie poprzez przeprowadzanie cyklicznych badań takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, dokonywania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów.

 

- Z Fundacją Teraz Kobiety nawiązaliśmy współpracę już przy pierwszej edycji Rajdu w czerwcu 2011 roku. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem charyzmy i zaangażowania całego zespołu Fundacji w promowaniu badań profilaktycznych wśród kobiet. Z ogromną chęcią zaangażowaliśmy się w rozpowszechnianie informacji o działaniach Fundacji w mediach tak, aby jak największa liczba kobiet mogła dowiedzieć się o badaniach, które ratują ich zdrowie i życie – mówi Ignacy Krasicki, Prezes AM Art-Media.

 

W trakcie II edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki będą miały zorganizowane badania mammograficzne oraz cytologiczne w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie rajdu rozstawione będą  mammobusy, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogły skorzystać mieszkanki okolicznych miejscowości. W tych miastach, w których znajdują się placówki szpitalne, np. w Piasecznie – specjalne dyżury pełnić będą gabinety ginekologiczne i mammograficzne.

 

Przed rajdem i po jego zakończeniu realizowane będą  pikniki medyczne w różnych miastach Polski i przy udziale partnerów samochodowych, w tym Subaru Import Polska, które jest jednym z wiodących partnerów samochodowych Fundacji Teraz Kobiety.

 

Głównymi partnerami wydarzenia są: Automobilklub Centrum, Seat – Iberia Motor Company, Subaru Import Polska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »