Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Amadeus już wkrótce z nowym Dyrektorem Regionalnym i Generalnym

Amadeus już wkrótce z nowym Dyrektorem Regionalnym i Generalnym
Zobacz więcej zdjęć »
Z dniem 1 stycznia 2013 roku Paweł Rek obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego polskiego oddziału firmy Amadeus oraz Dyrektora Regionalnego na Europę Środkową.

Warszawa, Polska, 14 listopada 2012 r.: Firma Amadeus, wiodący partner technologiczny dla światowej branży turystycznej, poinformowała, że z dniem 1 stycznia 2013 roku stanowisko Dyrektora Generalnego polskiego oddziału firmy Amadeus oraz Dyrektora Regionalnego na Europę Środkową obejmie Paweł Rek.


Na nowo utworzonym stanowisku Dyrektora Regionalnego dla Europy Środkowej Paweł Rek będzie pełnił obowiązki lidera biznesowego dla tego subregionu, koordynując działania Dyrektorów Generalnych z oddziałów w Czechach, Rumunii, Estonii oraz na Słowacji, Węgrzech, Litwie i Łotwie.

Z kolei w Amadeus Polska na stanowisku Dyrektora Generalnego będzie odpowiedzialny m. in. za relacje z partnerami i inwestorami, zarządzanie obszarami przedsiębiorstwa, dalszy rozwój firmy oraz oferowanych technologii IT, a także za kwestie związane z operacjami finansowymi i HR.  

Paweł Rek posiada ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz prowadzenia biznesu w branży turystycznej, które zdobył w firmie Carlson Wagonlit Travel Sp. z o.o. Wielokrotnie prowadził międzynarodowe projekty, w tym inicjatywy związane z rozpoczęciem działalności (tzw. start-up), projektowaniem procesów oraz reengineeringiem. Jego doświadczenie obejmuje również planowanie strategiczne i wykonanie, zarządzanie P&L, poprawę rentowności i produktywności, zarządzanie partnerami biznesowymi oraz kierowanie sprzedażą.

Paweł Rek jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii we współczesnym świecie, podróżami, muzyką i literaturą.

***

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W  2011 roku system Amadeus przetworzył niemal 947 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny - centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC". Jest ona uwzględniana w indeksach giełdowych takich jak IBEX 35, STOXX Europe 600 oraz Dow Jones Sustainability Index (DJSI).

W 2011 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,712 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,039 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie około 10 000 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com

Kontakt dla mediów


Dorota Kaźmierska

Wicedyrektor

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93

e-mail: dorota.kazmierska@sigma.com.pl

www.sigma.com.pl


Elżbieta Więckiewicz

Account Manager

Dział Nowych Technologii

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93

e-mail: elzbieta.wieckiewicz@sigma.com.pl

www.sigma.com.pl

Ilona Tyczyńska

Account Manager

Dział Nowych Technologii

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93

e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl

www.sigma.com.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »