Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Amadeus przejmuje Newmarket International za 500 milionów dolarów

Inwestycja przyczyni się do pogłębienia wiedzy branżowej i relacji z kluczowymi klientami oraz poszerzenia portfolio produktów Amadeus.

Amadeus poinformował o przejęciu Newmarket International, wiodącego dostawcy rozwiązań informatycznych w chmurze, działającego w branży hotelarskiej w segmencie podróży grupowych i konferencyjnych. Wartość transakcji wynosi 500 mln USD.

Przejęcie Newmarket powiększy zespół firmy Amadeus o silną kadrę zarządzającą i utalentowanych pracowników, zwiększając tym samym wiedzę i doświadczenie firmy w dziedzinie rozwiązań IT dla sektora hotelarskiego. Transakcja oznacza również nawiązanie relacji z kluczowymi klientami w segmencie hotelowym.

- To ważne i strategiczne przejęcie wzmocni pozycję firmy Amadeus w dziedzinie rozwiązań IT dla branży hotelarskiej, dostarczając odpowiednią wiedzę i zapewniając relacje z kluczowymi klientami, co z kolei przyspieszy nasze wejście na ten ważny dla nas rynek - powiedział Luis Maroto, prezes firmy Amadeus. - Wiele sieci hotelowych stoi obecnie przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczących wyboru strategii technologicznej, a rynek dostawców jest podzielony. Amadeus chce być firmą, która odegra kluczową rolę w partnerstwie z branżą hotelarską, odpowiadając na jej potrzeby. Przejęcie Newmarket z pewnością przyspieszy osiągnięcie tego celu - dodał.

- Transakcja zawarta z firmą Amadeus to dobra wiadomość zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników - skomentował Jeff Hiscox, prezes i dyrektor generalny Newmarket. - Zbudowaliśmy dochodowy biznes, stając się niekwestionowanym liderem w segmencie hotelowym. Połączenie z firmą Amadeus pozwala nam na pomnożenie tego sukcesu i umocnienie naszej pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań IT dla hoteli - dodał.

Produkty i usługi Newmarket są uzupełnieniem portfolio produktów IT firmy Amadeus, skupiającego się na dostarczaniu rozwiązań chmurowych dla przedsiębiorstw w następujących obszarach: Central Reservations Systems, Property Management Systems, Revenue Management Systems oraz rozwiązań e-Commerce.

Newmarket obsługuje około 22 tysięcy obiektów w 154 krajach i specjalizuje się w segmencie podróży grupowych i konferencyjnych, które odpowiadają za ok. 30-40 proc. przychodów hoteli. Firma będzie nadal działała samodzielnie, choć znajdzie się w strukturze Amadeus Global Hotel, która z czasem będzie integrować wiele produktów i usług Amadeus. Połączenie Amadeus i Newmarket zapewni możliwość synergii dochodów w sektorze rozwiązań IT dla hoteli i dystrybucji.

W wyniku przeprowadzonej transakcji około 430 pracowników z całego świata, w tym całe kierownictwo Newmarket, stanie się częścią globalnej Grupy Amadeus Hotel, zachowując lokalizację siedziby Newmarket w Portsmouth, w amerykańskim stanie New Hampshire.

W 2013 r. Newmarket wypracował 110 mln dolarów przychodu, przy marży EBITDA wynoszącej około 31 procent. Przejęcie Newmarket spowoduje natychmiastowy wzrost zysku Amadeus już pierwszego dnia.

Zakończenie transakcji planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku.

W procesie akwizycji funkcję doradcy finansowego Amadeus pełniła firma JP Morgan.

***

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 10 000 pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz w 71 lokalnych Organizacjach Handlowych Amadeus na całym świecie.

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2012 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2910,3 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1107,7 mln euro.

Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC" oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Informacje o Newmarket International, Inc

Od roku 1985 Newmarket International, Inc ("Newmarket") dostarcza rozwiązania biznesowe umożliwiające organizacjom z sektora hotelarskiego obniżenie kosztów i zwiększenie przychodów, przy jednoczesnym zwiększeniu satysfakcji i lojalności klientów. Technologie Newmarket pełnią ważną rolę w globalnej branży hotelarskiej, dostarczając 40 000 instalacji systemów obsługujących ponad 22 000 obiektów i 150 000 użytkowników w ponad 154 krajach na całym świecie. Firma oferuje rozwiązania umożliwiające automatyzację sprzedaży i marketingu, zarządzanie cateringiem i konferencjami, programami lojalnościowymi oraz relacjami z klientami, a także inteligentne rozwiązania do prowadzenia spotkań, zarządzania przepływem pracy i obsługi obiektów, umożliwiając specjalistom branży turystycznej lepsze zarządzanie wszystkimi aspektami ich biznesu.


Kontakt dla mediów

Dorota Kaźmierska
Wicedyrektor
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: dorota.kazmierska@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: elzbieta.wieckiewicz@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Ilona Tyczyńska
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl
www.sigma.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »