Dom » Wnętrza

Antyki w domu

Antyki w domu
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy z nas ma swoje własne upodobania, według których urządza swoje cztery kąty. Jedni postawią na przytulne dodatki w postaci koszyczków, poduszek i przepięknych długich zasłon, a jeszcze inni będą z upodobaniem wybierać ekstrawaganckie oraz kolorowe dekoracje.

Są jeszcze i tacy, które swoje upodobania odnajdują w antykach, a w ich domu znajdują się zabytkowe świeczniki, figurki z brązu czy stare obrazy.

Dodatki w domu mają duże znaczenie. To od nich zależy, czy będziemy czuli, że nasze cztery kąty są przytulne czy nie. One oddają też klimat panujący we wnętrzach oraz charakter domowników. Jedni stawiają na tkaniny: firanki, zasłony, serwety, narzuty i poduszki, inni wolą kwiaty, donice, świeczniki, a jeszcze inni stawiają na antyki. I o tych ostatnich dzisiaj będzie mowa.

Dla wielu antyki to nic innego jak starocie wygrzebane na pchlim targu za grosze. To rzeczy pozbawione wartości, stare i o specyficznym zapachu. Jednak kolekcjonerzy oraz miłośnicy historii wiedzą, jak wiele może kryć się za zwykłym przedmiotem, dlatego w swoim domu mają pokaźną kolekcję różnych rzeczy, a wśród nich obrazy lub figurki z brązu. Warto czasami posłuchać intuicji i postawić na coś, co było już kiedyś w obiegu, bo historia danego przedmiotu może być niesamowita!

Stare krzesła oraz fotele znalezione na pchlim targu mogą otrzymać drugie życie, jeżeli obije się je na nowo. Nowa tkanina i wyczyszczenie siedziska sprawią, że będą wyglądać jak królewski tron. Również w przypadku stołu do kuchni warto się zastanowić nad czymś starym. Tyle historii, ile mogło wydarzyć się przy tym jednym stole  nie zagwarantuje żaden, nawet najlepszy mebel ze znanej sieci. Warto przemyśleć urządzenie swojej kuchni, właśnie pod kątem mebli użytkowych. Bardzo wiele osób korzysta nie tylko z pchlich targów, ale również z antykwariatów, w których takie meble nie są drogie.

Jeżeli chodzi o dodatki, to dla fanów tradycji i stylu klasycznego oraz rustykalnego świetnym pomysłem będą nietypowe dekoracje, np. figurki z brązu. Ich wybór zależy od wielkości mieszkania. Można wybrać mniejsze, które można postawić na parapecie, szafce czy specjalnej półce lub większe, które mogą stać na podłodze i stanowić centralne miejsce w pokoju.

Jeżeli chcesz, aby Twój dom był jeszcze bardziej wyjątkowy, spróbuj poszukać dla niego rzeczy, które będą miały duszę i swoją własną historię. Wśród wielu antyków wyszukaj tego przedmiotu, który wniesie do Twoich czterech kątów to, czego nie oddadzą inne dekoracje kupione w zwykłym sklepie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »