Firma » Biznes

Apexim AB inwestuje w Żaganiu

Apexim AB inwestuje w Żaganiu
Zobacz więcej zdjęć »
Apexim AB rozpoczął modernizację stacji benzynowej w Żaganiu. Remont generalny całego obiektu potrwa do końca listopada 2013 r. Firma planuje uruchomić stację w grudniu br.
Prowadzona od początku października br. modernizacja stacji benzynowej Apexim AB w Żaganiu obejmuje całkowitą wymianę infrastruktury technicznej stacji oraz generalny remont zabudowań, w tym adaptację istniejącego budynku garażowego na magazyn oraz pokój socjalny. Powiększony zostanie znajdujący się w budynku głównym sklep, odnowione zostaną toalety i strefa kas. Aby zagwarantować kontynuację pełnej ochrony ekologicznej terenu i wód gruntowych firma zastosuje najwyższej jakości specjalistyczne produkty, posiadające wymagane przepisami certyfikaty i atesty.

„Stacja Apexim AB w Żaganiu zostanie całkowicie odnowiona. Przeprowadzimy tu modernizację o charakterze techniczno - ekologicznym oraz wykonamy generalny remont zabudowań, aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi, a pracownikom wygodne warunki socjalne" - powiedział Paweł Śron, dyrektor handlowy Apexim AB.

W trakcie modernizacji stacja Apexim AB w Żaganiu będzie zamknięta, a wszyscy jej pracownicy będą przebywać na płatnych urlopach wypoczynkowych. Podobne zmiany przeprowadzono już na stacji benzynowej sieci Apexim AB w Krzymowie, a w nowym roku będą realizowane również w pozostałych 14 stacjach należących do firmy.

„Nasza inwestycja w Żaganiu obejmie wymianę całej infrastruktury technicznej oraz ponowne uszczelnienie terenu wokół stacji przy wykorzystaniu najlepszych obecnie na rynku geomembran PEHD. Zainstalujemy nowe systemy rurociągów paliw i detekcji wycieków, nowe, podziemne zbiorniki dwupłaszczowe do magazynowania i dystrybucji paliw oraz nowe dystrybutory paliw. Te ostatnie zostaną również inaczej rozmieszczone - bardziej ergonomicznie i wygodnie dla klientów" - powiedział Paweł Śron, dyrektor handlowy Apexim AB.

Uszczelnienie terenu wykona zielonogórska firma GEOBUD, która wykorzysta wykonaną z polietylenu o wysokiej gęstości (PE-HD) geomembranę charakteryzującą się wysokimi wartościami parametrów mechanicznych. Geomembrana ta jest odporna na większość związków chemicznych występujących w przyrodzie, takich jak np. produkty ropopochodne, a także korzenie roślin, grzyby, bakterie i gryzonie. Z kolei CGH Polska zamontuje w Żaganiu nowe, dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania materiałów ciekłych - zapalnych. W pełni zautomatyzowany proces produkcji tych zbiorników wykorzystuje technologię podwójnego płaszcza stalowego oraz zewnętrznej powłoki o dużej gęstości i odporności na uszkodzenia co w rezultacie daje pełną szczelność i ochronę terenu. Zbiorniki są ekologiczne i przyjazne dla środowiska a gwarancja ich szczelności wynosi 20-lat. Apexim AB wymieni również na nowy cały system rurociągów do transportu paliw płynnych. Instalację wykona firma doradczo-Inżynieryjna BS4, która zamontuje rurociągi Petro Line. Są one odporne na korozję występującą w rurociągach stalowych, mają zwiększoną prędkość przepływu cieczy, bardzo długą żywotność oraz ograniczoną do zera możliwość wycieku paliwa. BS4 wykona również instalację systemu detekcji wycieków służącą stałemu nadzorowi stacji i prawidłowości działania układu rurociągów paliwowych. Zastosowane czujniki będą w stanie wykryć obecność nawet minimalnej ilości oparów węglowodorowych, cieczy węglowodorowych, LPG, tlenku węgla czy freonu. Całość uzupełni system Petro Vend, który łączy wszystkie funkcje z zakresu monitoringu, kontroli szczelności oraz zarządzania paliwami na stacji paliw.

Generalny remont znajdujących się na stacji zabudowań przeprowadzi lokalna firma budowlana z Żar - RD-DUBOWSKI.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »