Technologie » Telekomunikacja

Aplikacja mobilna naprawi Twój sen?

Około 8 proc. ludzi regularnie dręczą koszmary, a 30-40 proc. populacji doświadcza okresów bezsenności. Polacy odkryli sposób jak radykalnie poprawić jakość snu za pomocą… aplikacji mobilnej! Zespół Nightly właśnie rozpoczyna badanie skuteczności tej innowacyjnej aplikacji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jeśli źle sypiasz nadarza się właśnie okazja do jej przetestowania za darmo. Wystarczy, że masz smartfona i dołączysz do badania.
Ułatwianie zasypiania, obniżenie liczby wybudzeń, przeciwdziałanie koszmarom oraz pobudka w fizjologicznie najlepszym momencie - Nightly to nie jest kolejne narzędzie do monitorowania snu. To jedno z pierwszych rozwiązań na świecie, dzięki któremu osoby doświadczające problemów ze snem, będą mogły poprawiać jakość swojego wypoczynku.
Nightly zostało stworzone przez interdyscyplinarny polski zespół naukowców, artystów i przedsiębiorców. Kluczowym elementem aplikacji są treści audiowizualne. Film oglądany przed zaśnięciem oraz dźwięki odtwarzane w precyzyjnie określonych momentach w ciągu nocy, zgodnych z indywidualnym przebiegiem snu, pomagają się zrelaksować i aktywnie stymulują sen. Ograniczają liczbę wybudzeń i redukują do minimum występowanie koszmarów w ciągu nocy. Specjalnie  stworzony inteligentny alarm aktywuje się nad ranem w najpłytszej fazie snu i ułatwia wstawanie.

Priorytetem twórców było stworzenie aplikacji, której działanie będzie oparte o naukową ekspertyzę i badania. Bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdzono badaniami przeprowadzonymi w laboratorium w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej aktywnie reagując w newralgicznych momentach.

Dołącz do badania i napraw swój sen

Startujące właśnie badania realizowane we współpracy z naukowcami Uniwersytetu SWPS pomogą w jeszcze lepszym dostosowaniu aplikacji do indywidualnych potrzeb użytkowników i osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Badanie jest doskonałą okazją do bezpłatnego przetestowania aplikacji i sprawdzenia na ile poprawia ona sen każdego z nas. Pierwsza tura badań rozpoczyna się 17 lipca, a kolejna 24 lipca. Jeśli znasz język angielski, posiadasz smartfon z systemem iOS lub Android i zarejestrujesz się jako uczestnik badania przez 4 tygodni będziesz mógł testować aplikację w ramach badania a następnie otrzymasz exclusive pass  uprawniający do 3 miesięcznego przedpremierowego korzystania z aplikacji. Jeśli miewasz kłopoty ze snem wyślij niezwłocznie swoje zgłoszenie przez stronę: http://english.swps.pl/nightly-app



Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku. Chcemy zweryfikować jej efekty i przeprowadzić badanie naukowe, które może wpłynąć na ostateczny projekt aplikacji, a tym samym realnie poprawić jakość życia wielu osób na całym świecie. 
-

- mówi dr. Konrad Maj, psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS.

--
O Nightly:
Nightly to zespół naukowców, artystów i przedsiębiorców, których misją jest tworzenie rozwiązań pomagających ludziom spać spokojnie i wstawać rano wypoczętymi. Po trzech latach badań i eksperymentów w laboratorium snu we współpracy z naukowcami i ekspertami medycyny snu, neuropsychologii i badaczami treści audiowizualnych, zespół Nightly znalazł sposób, aby poprawić jakość snu poprzez jego odpowiednie stymulowanie. Nightly pomaga w spokojnym zasypianiu, redukuje ilość koszmarów i wybudzeń w ciągu nocy oraz ułatwia wstawanie dzięki doborowi najlżejszej fazy snu o poranku. Aplikacja Nightly będzie miała premierę latem 2017 roku.  



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karolina.czaja@remarkableones.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »