Dom » Budownictwo

ARTHAUSS160 Modern – imponujący metraż w przystępnej cenie

Idealny projekt domu, powinien zarówno gwarantować niskie koszty budowy, późniejszej eksploatacji, jak i zaspokajać oczekiwania estetyczne domowników. Założenia te z pewnością spełnia 162 – metrowy dom energooszczędny ART. 160 Modern marki ArtHauss w promocyjnej cenie 350 000 zł brutto.
Dom energooszczędny ART. 160 Modern to eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla osób ceniących przestrzeń, wygodę i niebanalną stylistykę. Zapewnione w standardzie projektu ArtHauss instalacje energooszczędne i innowacyjne technologie umożliwiają nieograniczone korzystanie z odnawialnych źródeł energii, gwarantując zrównoważone współistnienie człowieka z naturą.

Geometryczne piękno

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Współczesne trendy architektoniczne skłaniają się ku minimalistycznym, geometrycznym bryłom, które harmonijnie komponują się z otoczeniem. ART. 160 Modern firmy ArtHauss zaprojektowany został właśnie z myślą o zwolennikach eleganckiej prostoty i tak nowoczesnej stylistyki. Płaski dach budynku podkreśla przestrzenność bryły, zaś duże okna, umieszczone przede wszystkim na ścianie łączącej się bezpośrednio z tarasem, zapewniają duży dostęp światła oraz kojący widok na ogród otaczający dom. Zestawienie w projekcie różnych materiałów wykończeniowych, w tym m.in drewna i ozdobnego tynku, sprawia, że ART. 160 Modern tworzy niebanalną aranżację, w której jakość i staranność wykonania uwydatniają oryginalny zamysł projektantów.
ART. 160 Modern - metraż z potencjałem
162 - metrowa powierzchnia domu energooszczędnego ART. 160 Modern stwarza możliwości do zagospodarowania imponującej przestrzeni w efektowny i wygodny dla wszystkich domowników sposób. Funkcjonalne rozmieszczenie aż 14 pomieszczeń na jednej kondygnacji umożliwia komfortowe warunki do zapewnienia zarówno prywatności, jak i miejsc, które zgromadzą wszystkich mieszkańców np. podczas wspólnego posiłku w obszernej jadalni lub odpoczynku w pokoju dziennym. Zaletą domu ART.160 Modern jest także wydzielenie w projekcie dwóch odrębnych łazienek i jednej toalety. Jest to rozwiązanie niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku dużej rodziny, która rozpoczyna dzień mniej więcej o tej samej porze. Z pewnością wygodną opcją są też dwie garderoby, które umożliwiają zachowanie porządku i swobodny dostęp do rzeczy wszystkim domownikom. Pionowy rozkład ART. 160 Modern z pewnością sprawdzi się też w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub starszymi osobami. Brak schodów zarówno ogranicza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, jak i zapewnia szybszą komunikację w poziomie. Argumentem nie bez znaczenia jest także mniejsze, niż w przypadku domów piętrowych, zacienienie ogrodu otaczającego budynek parterowy. Szybki dostęp niemal z każdego pomieszczenia umożliwia domownikom natomiast rozkoszowanie się urokiem przydomowego tarasu.
Technologie bliskie przyrodzie

Metraż domu optymalny dla dużej rodziny generuje wyższe miesięczne koszty utrzymania. Opłacalną alternatywą jest inteligentny dom energooszczędny, który zapewniając pełny komfort użytkowania umożliwia zmniejszenie rachunków za zużycie energii nawet o 80 %. Tak duże oszczędności wynikają przede wszystkim z zastosowania innowacyjnych technologii i instalacji energooszczędnych, wdrażanych już na etapie montażu stalowego szkieletu konstrukcji. Dzięki wykorzystaniu w projekcie ART. 160 Modern firmy ArtHauss stolarki okiennej i drzwiowej opartej na systemie profili PCW, dom zyskuje dobre parametry izolacyjne, a ściany zewnętrzne konstrukcji posiadają obniżoną przenikalność cieplną. Bezpośrednią konsekwencją zwiększonej izolacji termicznej domu jest niższe zużycie energii, a co za tym idzie niskie koszty eksploatacyjne. Co istotne, w projekcie ART. 160 Modern współczynnik przenikania wynosi U=0,16 W/m2K, czyli o połowę mniej niż w przypadku domów budowanych w tradycyjny sposób. W połączeniu z zastosowaniem instalacji energooszczędnych, takich jak wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy turbiny wiatrowe możliwe jest pasywne pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu. Każde z tych rozwiązań zapewnia optymalne, a przede wszystkim darmowe, korzystanie z odnawialnej energii. Co istotne, domy ArtHauss niemal w całości powstają w technologiach umożliwiających wykonywania prac montażowych niezależnie od pory roku i pogody. Modułowa konstrukcja domu sprawia, że zarówno przebudowa, jak i późniejsze modernizacje budynku są niezwykle łatwe. Biorąc pod uwagę zaledwie miesięczny okres budowy domu oraz promocyjną, wiosenną cenę ART. 160 Modern, każdego będzie stać na zamieszkanie w tak nowoczesnym i niezwykle funkcjonalnym domu marzeń.


ART. 160 Modern

Cena zawiera:
- projekt domu, wrysowanie domu w działkę, nadzór nad budową
- fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi, sufity, dach płaski, stolarkę drzwiową i okienną (U = 1,1) w okleinie drewnopodobnej
- instalacje wod-kan, elektryczną i RTV, c.o. + piecyk gazowy, instalację kominkową (bez wkładu kominkowego)
- instalację wentylacyjną + rekuperator renomowanej firmy DOSPEL
- instalację pompy ciepła + pompę ciepła firmy DERON
- instalację solarną + kolektory dachowe (2 sztuki) bądź instalację wiatrową + turbinę pionową (500W) i panele fotowoltaiczne (200W)
- instalację rynnową i odgromową
- elewację zewnętrzną (drewnianą, świerk skandynawski)
Cena: 350 000 zł brutto

ARTHAUSS Polska
ul. Główna 188
42 -280 Częstochowa
www.arthauss.pl


ArtHauss to uznana niemiecka marka, która od 2004 z powodzeniem dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy domów energooszczędnych. Opracowanie w 2008 roku innowacyjnej nowej technologii, pozwalającej na projektowanie przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej, zrewolucjonizowało branżę budowalną umożliwiając tworzenie inteligentnych i bezpiecznych domów. Dynamiczny rozwój ArtHauss rozpoczął w 2010 roku ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Rok później, w 2011 roku, powstała spółka joint venture ArtHauss Poland, która dzięki fachowej kadrze i wysokiej jakości produktów i usług marki ArtHauss, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »