Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Atussan – gdy męczy suchy kaszel

Atussan – gdy męczy suchy kaszel
Zobacz więcej zdjęć »
Jesień to okres wzmożonej liczby zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych, głównie infekcje wirusowe. Jednym z pierwszych objawów jest suchy, męczący kaszel, który pojawia się po uszkodzeniu przez wirusy nabłonka oskrzeli, a następnie jego podrażnieniu.

Podrażnienie może być wywołane wysiłkiem fizycznym, śmiechem, a nawet mówieniem. W takiej sytuacji warto zastosować syrop o działaniu łagodzącym kaszel, taki jak Atussan.  

Początek infekcji górnych dróg oddechowych to częsta przyczyna pojawiania się suchego kaszlu, ale nie jedyna. Suchy kaszel pojawia się również po przewlekłym zapaleniu dróg oddechowych, zapaleniu oskrzeli, zatok, gardła, krtani, alergii,  a nawet po dłuższym przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Często suchy kaszel pojawia się także po zakończonej niedawno infekcji. Jest określany jako kaszel poinfekcyjny i może trwać nawet ponad dwa tygodnie. 

Przy suchym kaszlu nie powstaje wydzielina, jest to istotna wskazówka dla osób, które mają problem z odróżnieniem rodzaju kaszlu (suchy czy mokry). Suchy kaszel objawia się również ciągłym uczuciem drapania w gardle.

Suchy kaszel nasila się w nocy – ponieważ sprzyja mu zmiana pozycji ze stojącej na leżącą. Dlatego przed pójściem spać warto więc zadbać o nawilżenie powietrza, można zastosować inhalacje z dodatkiem olejku lawendowego czy eukaliptusowego, wypić herbatę z czystka, generalnie pić dużo wody. I oczywiście koniecznie zastosować właściwy lek przeciwkaszlowy, taki jak Atussan. Warto jednak pamiętać, że jeżeli kaszel nie ustępuje przez mniej więcej trzy dni, a na dodatek pojawiają się dodatkowe objawy, takie jak katar, gorączka, czy wymioty, należy udać się do lekarza.

Atussan – na kaszel
Atussan to lek przeciwkaszlowy, którego substancją czynną jest cytrynian butamiratu,  stosowany w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. 

Atussan przynosi ulgę, wyraźnie hamując odruch kaszlu, ponieważ: 
- zmniejsza częstotliwość kaszlu,
- zmniejsza natężenie kaszlu,
- rozkurcza mięśniówkę oskrzeli,
- ułatwia oddychanie.

Syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy. Z łatwością zaakceptują go nawet mali pacjenci. Syrop można podawać dzieciom powyżej trzeciego roku życia i dorosłym. Atussan nie wywołuje przyzwyczajenia i nie uzależnia. 

Atussan (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 12,80 złoych za opakowanie zawierające 150 ml syropu. 
Piśmiennictwo:
http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/najczestsze-objawy-chorobowe,suchy-kaszel,artykul,1670824.html
Ulotka przylekowa leku AtussanRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »