Dom » Wnętrza
Ażurowe fronty, czyli przepis na subtelną aranżację
Zobacz więcej zdjęć » |
Kluczową zaletą ażurowych frontów w wystroju wnętrz jest ich lekkość. I nie chodzi tylko o niewielki ciężar, ale przede wszystkim o efekt estetyczny, jaki zapewniają. Nie przytłaczają przestrzeni, a jedynie dodają jej atrakcyjności. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, gdzie masywne wyposażenie może zaburzać harmonię i tworzyć wrażenie „przeładowania”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Gdzie zastosować ażurowe kompozycje?
Ażurowe elementy świetnie sprawdzają się we wnętrzach romantycznych i prowansalskich, które lekkość i zwiewność mają wpisane w swoje DNA. Dobrym przykładem są koronkowe serwety i obrusy z dużymi oczkami, a także kominki zapachowe i świeczniki, które dzięki licznym otworom przyjemnie rozpraszają światło. Dekoracje o podobnej konstrukcji z powodzeniem wykorzystuje się też w stylu nowoczesnym, a nawet industrialnym, gdzie kontrastują z innymi elementami wyposażenia. Bardzo popularne są np. zbudowane z metalowych prętów lampy, gazetniki oraz misy na owoce. Często pojawiają się w czarnym kolorze, dzięki czemu przykuwają wzrok i dodają wnętrzu „pazura”.
Ażur w wyposażeniu wnętrz
Nie tylko dekoracje mogą mieć ażurową formę. Sięgają po nią również projektanci stolików kawowych i stołów, którzy w ten sposób tworzą ciekawe konstrukcje podtrzymujące blaty, zastępujące tradycyjne nogi. Innym przykładem są ażurowe regały i parawany, które często pełnią funkcję ścianek działowych. Taką formę mają również produkowane przez firmę Classen fronty meblowe. W ich przypadku ażurowa konstrukcja pociąga za sobą szereg zalet.
– Ażurowe fronty to świetny wybór do mebli, których zawartość potrzebuje stałej cyrkulacji powietrza. Jako przykład można wskazać tutaj szafki z ubraniami lub biblioteczki pełne książek gromadzonych od pokoleń. Taka forma drzwiczek pozwala uniknąć zawilgocenia i powoduje, że przechowywane rzeczy „oddychają”, dzięki czemu mogą przetrwać przez wiele lat w dobrej kondycji – mówi Wioleta Szeluch, manager produktu, Classen.
Szybka i efektowna metamorfoza mebli
Ażurowe fronty meblowe Classen są wykonane z drewna sosnowego. Konstrukcja ramowa w zależności od rodzaju frontów wypełniona jest lamelkami o różnej szerokości, pełnym kasetonem lub kratownicą. Wszystkie sosnowe fronty dają możliwość indywidualnego wykończenia przy zastosowaniu dostępnych na rynku preparatów do drewna. Fronty występują również w wersji lakierowanej białej – od kilku lat są hitem sprzedaży. Produkty te można wykorzystać jako drzwiczki do różnego rodzaju szaf i komód. Występują też w ramach systemów do drzwi przesuwnych i składanych, oferowanych przez producenta.
To doskonały produkt dla osób, które chciałyby odmienić wygląd swoich mebli w prosty i ekonomiczny sposób. Sprawdzą się także w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy uszkodzony został front szafki, jednak korpus pozostaje w dobrym stanie. Wtedy nie trzeba kupować nowego zestawu mebli, tylko wymienić ich fronty.
Więcej informacji o ażurowych frontach meblowych: www.classen.pl/fronty-meblowe
# # #
Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.
Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl
Nadesłał:
ImagoPR
|
Komentarze (0)