Społeczeństwo » Społeczeństwo

Babcie w natarciu!

Babcie w natarciu!
Zobacz więcej zdjęć »
Miejsce kobiet w społeczeństwie zmieniło się diametralnie. Bez względu na wiek, płeć piękna chce podejmować nowe wyzwania i nieustannie się rozwijać. Dzisiejsza babcia to osoba pełna pomysłów na życie i przede wszystkim aktywna. Niańczenie wnuków to przeszłość.

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Przekonują o tym chociażby gwiazdy estrady – w Polsce Maryla Rodowicz, za oceanem Tina Turner.

Energia bijąca z ich koncertów dla wielu kobiet jest inspiracją i potężnym zastrzykiem kreatywności. Również do tego, aby przypadający 21 stycznia Dzień Babci był czymś więcej, niż tylko spotkaniem przy herbacie.

Babcia – najlepszy przewodnik

Babcie co raz częściej „częstują” swoje wnuki porządną dawką wiedzy o świecie. Podróżują, uczęszczają na zajęcia w ramach Uniwersytety Trzeciego Wieku, znają się na dyscyplinach sportowych i nowoczesnych urządzeniach. Mają czas na rozwijanie swoich pasji i tym samym stają się atrakcyjniejsze dla młodego pokolenia. Nie ulega wątpliwości, że każdy nastolatek zamiast wysłuchiwać opowieści babci o dolegliwościach zdrowotnych wolałby dowiedzieć się o jej podróżach do Chin, czy Meksyku. Albo z kijami w ręku uprawiać Nordic Walking. Taka babcia jest partnerem, autorytetem, który pokazuje, że wraz z upływem lat życie może być wciąż piękne.

Aktywność społeczna

Na świecie osoby po 60 – siatce cieszą się dużym poważaniem. W Niemczech babcia nie jest przysłowiowym pogotowiem opiekuńczym, lecz żyje swoim rytmem. Zajmuje się wnukami wtedy, kiedy ma na to czas i ochotę. W Polce mamy jeszcze wiele do zrobienia.
Najważniejsze jednak, że młode społeczeństwo akceptuje ludzi starszych. Nie spycha ich na margines. Kobiety, które wychowały już swoje dzieci udzielają się w polityce, działają w fundacjach, a także podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Zmieniają także swój styl, podążając za trendami panującymi w modzie. Są w stanie, jak Anna Kalata pokazać, że metamorfoza to nie wyczyn ekstremalny.

Junior dla seniora

Pamiętajmy jednak, że współczesne babcie nie są ludźmi z żelaza. Mają serce i kochają tak samo jak przed laty. Mimo iż świetnie radzą sobie z codziennymi obowiązkami i  miejscem w społeczeństwie nadal chcą być potrzebne młodszym od siebie. Dzień Babci stwarza doskonałą okazje do tego, aby udowodnić, że senior znaczy naprawdę wiele. Nasza rola powinna przede wszystkim sprowadzać się do wsparcia podejmowanych przez nie inicjatyw. Jeśli babcia interesuje się polityką, warto podarować jej kolekcję publikacji na ten temat. Jeśli ambitnie dba o swoją kondycję można zaskoczyć ją np. urządzeniem do elektrostymulacji i magnetoterapii Platiumed Koral. Pozwala ono m.in. na uprawianie gimnastyki pasywnej oraz umożliwia samodzielne przeprowadzanie zabiegów estetycznych. Babcia z pewnością ucieszy się również z wyjazdu do SPA, gdzie zadba o swoje ciało i zmysły. Możliwości jest wiele, bo starsze pokolenia dotrzymuje kroku młodszemu. Dotrzymuje, a niekiedy wyprzedza. Dlatego 30 – latkowie drżyjcie! Nadchodzi nowa era dziadków!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »