Moda » Odzież

Bądź modna na wiosnę – kolorowy komplet z szalem dla mamy i córki uszyj sama!

Bądź modna na wiosnę – kolorowy komplet z szalem dla mamy i córki uszyj sama!
Zobacz więcej zdjęć »
Rozkwitająca wiosną przyroda pobudza kreatywność i inspiruje do zmian. Warto wykorzystać okazję, by urozmaicić garderobę o samodzielnie uszytą spódnicę i szal. Wystarczy trochę zapału i prosta maszyna do szycia, aby łatwo i szybko wyczarować kolorowy komplet na wiosenne spacery – dla mamy i córki.

Łatwy w wykonaniu podwójny komplet z szalem i spódniczką jest doskonałą propozycją dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z szyciem. Przygotowanie wiosennego zestawu nie wymaga wielkich umiejętności ani specjalistycznego sprzętu – wystarczy prosta domowa maszyna do szycia, taka jak niewielkich rozmiarów JUKI HZL-29Z. Wygodny w obsłudze model sprawdzi się zwłaszcza, gdy mama i córka postanowią wspólnie zasiąść do szycia i dobrze się przy tym bawić.

Kreatywna zabawa

Przed przystąpieniem do wspólnej pracy należy ustalić długość spódniczek i przygotować: 1 m gumy o szerokości 5 cm i 2,5 cm (ważne, aby guma nie była zbyt miękka), a także linijkę, nici, nożyce, szpilki, mydło krawieckie. Na szal dobrze wybrać dzianinę w dwóch kolorach lub połączyć ją z delikatną tkaniną. Wykonanie szali jest bardzo proste. Dla mamy potrzebne będą dwa prostokąty wysokie na 30 − 50cm i szerokie na 150 cm – 190 cm (zależy ile razy chcemy zawijać szal wokół szyi). Dla córki dwa prostokąty o wymiarach 24 cm wysokości i 100 cm – 140 cm długości. Wystarczy na lewej stronie materiału zszyć ze sobą dłuższe boki prostokątów w odległości 1 cm od krawędzi, tak aby powstał komin. Następnie wciągamy lewą krawędź komina do wewnątrz i zszywamy z prawą krawędzią, zostawiając mały otworek, przez który wywracamy na prawą stronę, zaszywamy otworek i gotowe!.

Modne na wiosnę

Do uszycia spódniczek najlepiej sprawdzi się lekki materiał. Dla mamy trzeba przygotować dwa prostokąty tkaniny o szerokości ok. 150 cm i wysokości wynoszącej dwukrotność pożądanej długości spódnicy + 4 cm na podwinięcia. Dla córki wystarczy jeden prostokąt o tej samej szerokości i wysokości obliczonej analogicznie.

Przygotowując spódnice dla mamy zaczynamy od zszycia dwóch prostokątów na krótszych bokach, tak aby powstał szeroki komin. Jednocześnie pozostawiamy na jednej krawędzi niezaszyty otworek na gumę o szerokości 3 cm. Spódnica dla córki jest z jednego kawałka, więc wystarczy złożyć go na pół i również zszyć ze sobą krótsze krawędzie, pozostawiając otworek szeroki na 2 cm. Następnie już w obu spódniczkach zaprasowujemy 1cm krawędzi na górze i na dole komina, a potem przeszywamy blisko krawędzi zaprasowanego fragmentu. Składamy komin na pół, górną krawędź spinamy szpilkami w odległości ok. 7 cm od brzegu, rysujemy mydłem linię szycia 5,5 cm (dla mamy)  i 3 cm (dla córki)  od górnej krawędzi i po tej linii zszywamy ze sobą obydwie warstwy materiału, tak by powstał tunel na gumę. Teraz możemy wciągnąć gumę. Powinna być krótsza niż obwód ciała w miejscu, w którym chcemy nosić spódniczkę, dzięki temu uzyskamy bardzo mocne marszczenie. Na koniec zszywamy końcówki gumy ze sobą i wsuwamy do paska, równomiernie www.juki.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »