Dom » Budownictwo

Baumacol FlexFlow – upłynniona zaprawa klejowa

Baumacol FlexFlow – upłynniona zaprawa klejowa
Zobacz więcej zdjęć »
Zaprawa klejowa do płytek w zależności od podłoża, na którym będą układane, rodzaju i wielkości płytek, a także ze względu na warunki eksploatacyjne powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami.

Właściwy skład i proporcje zastosowanych komponentów powodują, że zaprawa posiada wysoką przyczepność do podłoża, jest odporna na wilgoć, obniżone temperatury i jest elastyczna. Nowa, upłynniona zaprawa klejowa Baumacol FlexFlow przeznaczona jest do jednoczesnego klejenia płytek podłogowych oraz wyrównywania podłoża. Idealnie nadaje się do płyt o dużym formacie i można ją stosować na podłożach o zwiększonych wymaganiach.
Baumacol FlexFlow to wysokoelastyczna, rozpływna, wodo- i mrozoodporna zaprawa klejowa na bazie szarego cementu o wydłużonym czasie otwartym. Zaprawa Sklasyfikowana jest wg normy PN-EN 12004; 2008 - C2E S1. Grubość wykonywanej warstwy klejowej może wynosić od 3 do 20 mm. Zaprawę można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków w miejscach narażonych na trudne warunki użytkowania. Mieszanka została opracowana z myślą o przyklejaniu podłogowych płytek ceramicznych każdego typu, płytek gresowych oraz płyt z kamieni naturalnych. Szczególnie zalecana jest do płytek średniego i dużego formatu. Zaprawa zapewnia pełne przyleganie płytek do podłoża bez konieczności nakładania kleju od spodu płytki. Odpowiednia na balkony, tarasy i ogrzewanie podłogowe. Konsystencja masy pozwala na profilowanie niewielkich spadków i wypełnianie nierówności podłoża. Zaprawa odporna jest na działanie podwyższonych obciążeń termicznych i eksploatacyjnych. Baumacol FlexFlow można stosować na beton, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe i gipsowe (odpowiednio zagruntowane). Możliwe jest stosowanie na płyty OSB oraz na stare płytki po wcześniejszym zagruntowaniu gruntem Baumit SuperGrund. Zaprawy klejowej Baumacol FlexFlow nie należy nakładać na metal, tworzywa sztuczne oraz na podłoża na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania.
Przed nałożeniem zaprawy Baumacol FlexFlow podłoże powinno być suche, niezmrożone, nośne, stabilne oraz wolne od kurzu, olejów, środków antyadhezyjnych i luźno przylegających materiałów. W przypadku chłonnej powłoki warto zastosować Baumit Grund, z kolei podłoże o zmniejszonej nasiąkliwości powinno się zagruntować Baumit SuperGrund. Zaprawę klejową Baumacol FlexFlow należy nanosić równomiernie używając odpowiedniej pacy, najlepiej o półokrągłych zębach. Kleić wyłącznie świeżą zaprawę, jej ewentualne pozostałości usuwać z powierzchni płytek zwilżoną gąbką. Zapewnienie pełnego kontaktu płytki z klejem i podłożem uzyskujemy poprzez równomierne rozłożenie kleju i mocne dociśnięcie - zafiksowanie płytki.
Baumacol FlexFlow, op. 25kg, cena brutto/op. 61,50 zł
Producent: Baumit
www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »