Dom » Budownictwo

Baumit FeinPutz Extra – drobnoziarnisty tynk wewnętrzny

Baumit FeinPutz Extra – drobnoziarnisty tynk wewnętrzny
Zobacz więcej zdjęć »
Wewnętrzny tynk należy dobrać odpowiednio do rodzaju i stanu podłoża, a także miejsca zastosowania. Czy będzie to pomieszczenie narażone na działanie wody czy też miejsce suche, ewentualnie o zwiększonej wilgotności powietrza.
Firma Baumit oferuje cienkowarstwowy tynk wewnętrzny FeinPutz Extra, który charakteryzuje się bardzo dobrą paroprzepuszczalnością i daje równomierną gładką strukturę powierzchni.

Baumit FeinPutz Extra jest fabrycznie przygotowaną, suchą mieszanką na bazie mączki wapiennej, piasku tynkarskiego oraz dodatków. Ten drobnoziarnisty tynk ma naturalnie biały kolor i przeznaczony jest do ręcznego nakładania na ściany wewnątrz budynku. Mineralna zaprawa wapienna ma wydłużony czas potrzebny do prawidłowej obróbki i charakteryzuje się bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. W układzie z tynkami cementowanymi jak Baumit MVR Uni właściwie reguluje klimat pomieszczenia, a z uwagi na wapienne spoiwo stanowi dodatkową ochronę przed ewentualnymi grzybami i pleśniami. Gotowa masa jest łatwa w nakładaniu i pozwala uzyskać równomierną, gładką, filcowaną strukturę powierzchni. Tynk Baumit FeinPutz Extra można stosować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń na mineralnych powłokach cementowo-wapiennych. Mieszanka nie może być nakładana pod płytki ceramiczne.

Przed nakładaniem tynku, podłoże powinno być trwałe, nośne, suche, odkurzone, a także chłonne, wolne od wykwitów oraz luźnych części. Suchą zaprawę Baumit FeinPutz Extra wymieszać jedynie z czystą chłodną wodą w powszechnie stosowanych betoniarkach wolnospadowych lub ręcznie w pojemniku na zaprawę. Należy zachować proporcję ok. 8 - 9 litrów wody na każdy worek 25 kg suchej mieszanki. Masę trzeba mieszać ok. 3-5 min. Zawsze należy do mieszania zużyć całą zawartość worka. W zależności od rodzaju i chłonności podłoża, przed nałożeniem warto zwilżyć powierzchnię, lecz tak, by nie dopuszczać do tworzenia się filmu wodnego na powierzchni. Zaprawę Baumit FeinPutz Extra nakładać za pomocą stalowej pacy na grubość 2 - 4 mm w dwu warstwach, jedna po drugiej. Po nałożeniu i wstępnym stwardnieniu, delikatnie wygładzić, zacierając za pomocą odpowiedniej pacy filcowej lub gąbkowej uzyskując gładką, równą powierzchnię. Przed wykonywaniem kolejnych warstw wierzchnich na wykonanej powierzchni musi być zachowana przerwa technologiczna minimum 7 dni. Warto pamiętać, by w czasie nakładania tynku oraz podczas procesu wiązania temperatura powietrza, materiału i podłoża nie powinna być niższa niż +5°C. Wykonanej warstwy tynku nie wolno bezpośrednio ogrzewać. Przy korzystaniu z ogrzewania, zwłaszcza grzejników gazowych, zapewniać odpowiednia wentylację pomieszczenia ze świeżo położonym tynkiem.

Baumit FeinPutz Extra, worek 25 kg, cena brutto/op. 31,98 zł

Producent: Baumit

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »