Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

BeNe Rail International i Amadeus podpisują umowę dotyczącą nowej platformy IT dla branży kolejowej

Dzięki nawiązanej współpracy BeNe Rail International zwiększy swoją elastyczność i wydajność, podnosząc poziom satysfakcji klientów.

BeNe Rail International (BeNe RI), międzynarodowa spółka joint venture utworzona przez NS i SNCB/NMBS*, zajmująca się technologią dystrybucyjną, podpisała długoterminową, strategiczną umowę z firmą Amadeus obejmującą stworzenie nowej platformy IT dedykowanej przewoźnikom kolejowym, opartej na rozwiązaniu Amadeus Total Rail. To unikalna platforma bazująca na koncepcji modelu społeczności, w którym trzecia strona - ekspert IT, czyli Amadeus, rozwija i udostępnia aplikacje dla wielu operatorów, czerpiąc korzyści z tej synergii.

Platforma pozwala zarządzać wszystkimi procesami, od początku do końca, w zakresie podróży kolejowych w Europie. Aplikacja hostowana i uruchomiona w centrum danych Amadeus w Erding (Niemcy) umożliwia BeNe RI utrzymanie kontroli nad indywidualnymi strategiami i kanałami dystrybucji. Amadeus zapewni firmie BeNe RI szereg korzyści, obejmujących zwiększenie elastyczności i wydajności, co przełoży się na podniesienie poziomu satysfakcji klientów. Platforma zostanie rozwinięta w BeNe RI w kilku etapach w ciągu paru najbliższych lat.

BeNe RI, wraz CFL (Luxembourg Railways), są klientami pilotującymi wdrożenie platformy Amadeus. Total Rail umożliwia wielokanałową i obejmującą wielu przewoźników dystrybucję oferty kolejowej dla biur podróży, korporacji, stacji kolejowych i biur obsługi klienta. Oferuje kompletne rozwiązanie IT do zarządzania rozkładami jazdy, taryfami i informacjami o zasobach, a także zakupami, rezerwacjami, sprzedażą biletów, usługami posprzedażowymi, płatnościami, raportowaniem oraz rozliczeniami.

„Platforma IT dla przewoźników kolejowych otworzy przed nami nowe horyzonty, pozwalając na udoskonalenie wielokanałowej dystrybucji obejmującej licznych przewoźników dzięki uzupełnieniu oferty dostarczanej przez współpracujące z nami firmy kolejowe. Nasi klienci skorzystają z jednego, wygodnego rozwiązania dla branży kolejowej, które sprosta ich oczekiwaniom. To pozwoli nam również dopasować ofertę usług i dedykowanych zasobów, co w efekcie przełoży się na podniesienie poziomu satysfakcji podróżnych" - powiedział Arnold De Brauwer, President, BeNe RI.

Celem platformy jest zapewnienie branży modelu opartego na wspólnym działaniu, w ramach którego wszyscy przewoźnicy kolejowi dzielą zintegrowaną platformę hostingową oraz mają dostęp do tych samych poziomów funkcjonalności zarówno dla dystrybucji wielokanałowej, jak i w przypadku hostingu. Firma Amadeus zobowiązała się do rozwoju platformy, co przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom. Platforma IT dla branży kolejowej jest przygotowana na przyłączenie większej liczby przewoźników kolejowych z całego świata.

„Pakiet rozwiązań Amadeus Altéa opracowanych dla linii lotniczych wspólnie z naszymi partnerami wdrożeniowymi cieszy się dużym powodzeniem na rynku. Jesteśmy przekonani, że podobny sukces czeka nas również w branży kolejowej. Jesteśmy dumni z partnerstwa z firmą BeNe Rail w zakresie platformy IT i dystrybucyjnej, które wzmacnia nasze dążenie do objęcia pozycji wiodącego partnera IT dla branży kolejowej. BeNe RI przełamał pewien schemat, stając się innowacyjnym dostawcą w historycznie tradycyjnej branży. Dzięki temu firma ta zyskuje elastyczność, która pozwala jej skupić się na swojej głównej działalności i klientach. Oczekujemy na kolejnych graczy branży kolejowej, którzy dołączą do naszej platformy"- skomentował podpisanie umowy Thomas Drexler, Director Rail & Ground Travel, Amadeus.

* NS: Dutch Railways, SNCB/NMBS: Belgian Railways, CFL: Luxembourg Railways

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 10 000 pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz posiada regionalne biura i centra w Bostonie, Dallas, Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Amadeus świadczy usługi swoim klientom poprzez 71 lokalnych Organizacjach Handlowych Amadeus obejmujących 195 krajów.

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. Z końcem 2013 roku (31 grudnia) firma odnotowała zysk w wysokości 3103,7 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1188,7 mln euro.

Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC" oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl.


Informacje o BeNe Rail International

BeNe Rail International to spółka joint venture (50/50) założona w marcu 2003 roku i należąca do przedsiębiorstw kolejowych NS i SNCB. BeNe RI jest dostawcą technologii dystrybucyjnej dla NS, SNCB oraz CFL. Platforma IT spółki przetwarza rocznie ponad 10 milionów biletów, umożliwiając wielokanałową dystrybucję obejmującą wielu przewoźników.
Kontakt dla mediów

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: elzbieta.wieckiewicz@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Ilona Tyczyńska
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl
www.sigma.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »