Technologie » Internet

Bezpieczeństwo głównym problemem w komunikatorach

Bezpieczeństwo głównym problemem w komunikatorach
Zobacz więcej zdjęć »
Wg badań, przeprowadzone przez firmę tyntec (globalnego operatora komórkowego) około 15% użytkowników z USA i 40% z Chin twierdzi, ze istotną wadą w aplikacjach przesyłających jest brak bezpieczeństwa.

       Najczęstsze skargi użytkowników WeChat (najbardziej popularnego w Chinach) i Facebook Messenger (najbardziej popularnego w USA) dotyczą braku bezpieczeństwa i interoperacyjności, czy umiejętności porozumiewania się z osobami, które nie korzystają z tej samej aplikacji. Zwłaszcza, że zakupy w aplikacjach rosną - 95% respondentów z Chin i 64% amerykańskich respondentów kupuje produkty lub usługi za pomocą komunikatora lub głównej aplikacji portalu społecznościowego.


Źródło obrazu: Flickr

 

                Facebook testuje opcje zakupu poprzez swoją główną aplikację, gdzie niedawno pojawił się przycisk „Buy". Spekuluje się również, że w przyszłości Facebook rozbuduje funkcję pozwalając użytkownikom na śledzenie statusu zamówienia i bezpośredni kontakt ze sprzedającym.

                Pomimo wzrostu zakupów przez aplikację mobilne, największe wyzwanie stawiane przed nimi, oprócz sprawnego przesyłania wiadomości, to silne uwierzytelnianie w przypadku wykonywania zakupów i zapobieganie oszustwom.  36% użytkowników ze Stanów Zjednoczonych stwierdziło, że w celu ochrony swojej tożsamości i weryfikacji zakupów w aplikacji wystarczy użyć haseł (w Chinach 45%), a tylko 11% używa kodów jednorazowych, wysłanych za pośrednictwem SMS (w Chinach 30%). W obu krajach hasła jednorazowe są najczęściej stosowanym sposobem weryfikacji zaraz po hasłach.

                „Firmy tworzące aplikacje muszą rozwiać obawy użytkowników i rozważyć ich skargi na zabezpieczenia i interoperacyjność, jeśli chcą przejść do kolejnego etapu rozwoju" mówi Thorsten Trapp, CTO firmy tyntec. „Zwłaszcza niektóre bariery regulacyjne ograniczają ich możliwości, a także znalezienie odpowiednich rozwiązań technologicznych i partnerów, którzy mogą wspólnie dostarczyć uniwersalny zasięg i silne zabezpieczenia. Poprzez integrację SMS i weryfikację telefoniczną (weryfikacja poprzez odcisk palca, kod, zdjęcie) aplikacje mogą być stosowane przez większą ilość użytkowników bez szkody dla ich bezpieczeństwa."Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bitdefender
http://bitdefender.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »