Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia pracowników – priorytetem firmy CEMEX

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia pracowników – priorytetem firmy CEMEX
Zobacz więcej zdjęć »
Firma CEMEX od kilku lat organizuje coroczny konkurs na najlepsze wyniki z zakresu BHP dla swoich zakładów w Polsce. Konkurs „Bądź aktywny w BHP” ma zachęcić kierowników zakładów cementowych, wytwórni betonu i kopalni kruszyw do podnoszenia standardów bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy.

CEMEX Polska aktywuje kierowników zakładów oraz pracowników do eliminowania zagrożeń w miejscu pracy nie tylko poprzez przestrzeganie przepisów BHP, ale także wczesne rozpoznanie i informowanie o możliwości wystąpienia okoliczności sprzyjających wypadkom. CEMEX premiuje ponad standardowe pomysły i działania z zakresu bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Konkurs „Bądź aktywny w BHP" skierowano do pracowników zakładów cementowych, wytwórni betonowych i kopalni kruszyw. Podstawowe kryteria dopuszczające do konkursu to brak wypadków przy pracy, wynik audytu BHP oraz ciekawe inicjatywy poprawiające stan bezpieczeństwa w zakładzie. Celem konkursu jest podniesienie poziomu BHP w zakładach CEMEX-u oraz nagrodzenie pracowników dwóch najlepszych w danym roku zakładów za ponadprzeciętne działania i wyniki BHP.

BHP w CEMEX traktowane jest, jako część działalności biznesowej a wyniki w tym zakresie są nie mniej ważne niż wyniki produkcyjne czy sprzedażowe. Z tego powodu zakłady, w których praca przebiega bezwypadkowo, pracownicy świadomie dbają o bezpieczeństwo swoje jak i swoich współpracowników a kierownictwo systematycznie dąży do poprawy standardów BHP są szczególnie doceniane przez kierownictwo CEMEX.

Firma CEMEX dąży do uzyskania celu zero wypadków przy pracy poprzez wykreowanie kultury bezpieczeństwa pracy i podnoszenie standardów. W tym celu wprowadziła także kompleksowy System Zarządzania BHP oparty na międzynarodowej normie OHSAS 18001, dzięki któremu zapewnia:

  • Szybsze i pewniejsze identyfikowanie wszelkich zagrożeń w środowisku pracy.
  • Zmniejszenie liczby wypadków przy pracy, chorób zawodowych poprzez wczesne wykrywanie oraz eliminowanie, bądź zabezpieczenie zagrożeń, tym samym zmniejszenie strat i kosztów powodowanych przez wypadki i choroby zawodowe.
  • Zredukowanie ryzyka zawodowego.
  • Sprawniejsze wykrywanie i usuwanie nieprawidłowości, usterek i awarii.
  • Zmniejszenie strat spowodowanych przez awarie.
  • Łatwiejsze spełnienie wymagań prawnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Zmniejszenie kosztów działalności.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaMODUS www.kamodus.pl
http://www.kamodus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »