a

a

poprzedni następny

Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Bezpieczeństwo najmłodszych na basenach

Bezpieczeństwo najmłodszych na basenach
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje kończą się nieubłaganie. Jednym ze zwiastunów schyłku lata jest zawsze pogorszenie pogody. Kiedy temperatura na zewnątrz spada, wielu rodziców decyduje się na wizytę na krytym basenie. Także w zamkniętych kąpieliskach powinniśmy trzymać się kilku zasad bezpieczeństwa.

Niezależnie od aury możemy aktywnie spędzić czas w wodzie, nie musząc chronić się przed słońcem.

Poświęćmy chwilę na właściwe przygotowanie się do wizyty z dziećmi w zamkniętym kąpielisku. Waszej rozwadze poddajemy kilka porad i sugestii.

Przy wyborze basenu należy kierować się nie tylko odległością, jaka dzieli go od naszego domu. Warto sprawdzić także, czy woda poddawana jest chlorowaniu czy ozonowaniu. Woda chlorowana wysusza skórę i podrażnia oczy, a sam chlor łatwo wnika do organizmu, dlatego powinniśmy chronić przed nim delikatną skórę dzieci. Drugim istotnym kryterium wyboru basenu powinna być obecność profesjonalnego ratownika. Dobrze jeśli nad naszymi pociechami czuwać będzie ktoś, kto w razie niebezpieczeństwa zareaguje w sposób pewny i błyskawiczny.

Gdy już znajdziemy najatrakcyjniejsze kąpielisko, pamiętajmy, by wziąć ze sobą klapki. Basen jest miejscem, w którym najłatwiej zarazić się grzybicą. Dlatego powinniśmy zawsze dokładnie opłukiwać stopy przed i po korzystaniu z natrysków. Tego samego musimy nauczyć nasze dzieci. Na wypadek skaleczeń, miejmy pod ręką środek dezynfekujący i opatrunki, aby zapobiec ewentualnemu zakażeniu rany.

Rodzic powinien mieć na uwadze, że nie wszystkie zjeżdżalnie czy atrakcje wodne przeznaczone są dla maluchów. Jeżeli dzieci nie potrafią jeszcze pływać, nie powinny też opuszczać bezpiecznego brodzika. Wskazane może być także założenie dziecku nadmuchiwanych naramienników (zwanych też „motylkami”) lub kamizelki.

Warto poświęcić chwilę na kilka instrukcji dla najmłodszych. Wytłumaczmy im, że nie można biegać wokół basenu, ponieważ na mokrej powierzchni łatwo się poślizgnąć i przewrócić. Wchodząc do wody, malec musi także najpierw zanurzyć stopy, a dopiero później stopniowo resztę ciała. Istotne jest również skierowanie dziecka w miejsce, gdzie bawią się dzieci w mniej więcej jego wieku ze względu na pomysłowość starszych kolegów, którzy mogą chlapać w ich kierunku lub wciągać ich pod wodę.

Jakie korzyści płyną z wypoczynku na basenie? Przede wszystkim dzieci mają szansę aktywnego spędzania wolnego czasu, a jeśli - w ramach wspólnej zabawy - nakłonimy je do ćwiczeń, woda będzie mieć pozytywny wpływ na ich układ ruchowy. Plecy zmęczone od noszenia tornistra w ciągu roku szkolnego znakomicie wypoczną podczas wodnej gimnastyki.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji oraz porady lekarzy i specjalistów można znaleźć na blogu eksperckim na stronie www.placezabaw.minimini.pl/blog.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARBOvision

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »