Dom » Budownictwo

Bezpieczna drabina, czyli jaka?

Bezpieczna drabina, czyli jaka?
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależnie od tego czy wykonujemy profesjonalne usługo remontowe czy po prostu zawieszamy w domu firanki potrzebujemy drabiny. W zależności od zastosowania model będzie inaczej wykonany. Może być metalowa lub drewniana, wysuwana lub rozstawna. Jaką wybrać, byśmy czuli się na niej bezpiecznie?

Wszystko zależy od przeznaczenia

Drabiny mogą służyć nam w domu, przy remoncie, a także wykonywaniu skomplikowanych prac na wysokościach. Te do użytku domowego zazwyczaj są lekkie - przeważają drewniane lub aluminiowe. Warto wybrać drabinę rozstawną, która ułatwi wieszanie lampek choinkowych  czy wykręcanie żarówki. Do tego nie będziemy potrzebowali oparcia.  Ciekawym rozwiązaniem są drabinki z półeczką lub hakami. Dzięki nim nie będziemy musieli schylać się po wiadro czy schodzić na dół po potrzebny sprzęt.

Drabiny przemysłowe są wykonane z solidnych materiałów - dominują stopy aluminium wysokiej jakości. Często są to także produkty teleskopowe, które umożliwiają szybkie rozłożenie sprzętu.

Materiał wykonania

Wybierzmy solidne materiały budowlane. Najtańsze drabiny to te drewniane. Są cięższe od albuminowych, ale za to są idealne do prac przy instalacjach elektrycznych. Modele aluminiowe są lekkie, dlatego też często używamy ich w domach. Nie są wskazane do prac przy instalacjach. Produkty z metalu są trwałe, ale podobnie jak i aluminium zbyt niebezpieczne do wykonywania czynności związanych z elektrycznością.

Bezpieczeństwo

Wygodne wchodzenie, jak i schodzenie ułatwiają szerokie stopnie. Jeśli mamy drabinę rozsuwaną dobrze jeśli posiada ona miedzy przęsłami zamontowane pasy zmniejszające ryzyko rozjechania się drabiny. Na stopniach powinna znajdować się okładzina zabezpieczająca, która ochroni nas przed poślizgnięciem się na mokrej powierzchni podczas szybkiego wchodzenia.

Pamiętajmy o tym, że:

-jeśli stopnie nie są suche lepiej nie wchodźmy na drabinę;

 -zbyt mocne wychylanie się może sprawić, że drabina się przewróci;

- wybierajmy stabilne i równe podłoże;

 -do konserwacji drabin drewnianych nie używajmy niesprawdzonych emalii - pomalowane stopnie będą bardzo śliskie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kingapieninska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »