Rozrywka » Turystyka
Bezpieczne greckie wakacje
Pomimo poważnych problemów finansowych, Grecy starają się, aby były one jak najmniej odczuwalne dla turystów odwiedzających ten kraj. Zewsząd słyszy się porady, aby osoby wybierające się na wypoczynek do Grecji pamiętały o zabraniu z sobą dużej ilości gotówki. Niestety to nie jedyny aspekt aktualnej sytuacji politycznej państwa, który przełożyć się może na wakacyjny wypoczynek. Turyści powinni również pamiętać o własnym bezpieczeństwie, zwłaszcza podczas lokalnych manifestacji i protestów, a także o problemach zdrowotnych, które mogą się przydarzyć podczas wakacji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Na zdrowie po grecku
Przygotowując się do urlopu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestię zdrowia i bezpieczeństwa podczas wakacji. Może się bowiem okazać, że będziemy potrzebowali pomocy medycznej w trakcie zagranicznego wypoczynku. W Grecji, jako kraju członkowskim Unii Europejskiej, każdy ubezpieczony w NFZ Polak może korzystać z nieodpłatnej opieki medycznej na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Warto pamiętać jednak, że nie wszystkie świadczenia zdrowotne są refundowane, dlatego za część z nich, mimo posiadania karty EKUZ, będzie musiał zapłacić turysta.
Kryzys w Grecji dotyka wiele sektorów, również sektora medycznego. Pomimo że publiczna służba zdrowia w Grecji nadal funkcjonuje normalnie, coraz częściej pojawiają się obawy, czy część szpitali nie zostanie zamknięta, a chorzy nie będą mieli problemu z przyjęciem do lecznicy. Ciężko przewidzieć co się wydarzy, gdy kraj zbankrutuje, a placówki medyczne utracą finansowanie. Problemy są również zauważalne w sektorze farmaceutycznym. Firmy farmaceutyczne mimo, że nie wstrzymują ani nie ograniczają sprzedaży leków, alarmują, że ich zapasy w każdej chwili mogą się skończyć.
Co zatem zrobić w takiej sytuacji?
Jeszcze przed wyjazdem do Grecji warto zastanowić się, czy na wszelki wypadek lepiej nie wykupić dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Na rynku możemy znaleźć wiele atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych. Podczas wyboru odpowiedniej polisy warto zwrócić uwagę, czy sumy ubezpieczenia kosztów leczenia są wystarczająco wysokie, by pokryć ewentualne koszty medyczne.
„Obserwując sytuację polityczną w różnych krajach, musimy być czujni i przewidywać zmiany, jakie mogę dotknąć bezpośrednio naszych klientów. Jako firma o silnej międzynarodowej pozycji jesteśmy w stanie zadbać o turystów w różnych sytuacjach i na bieżąco śledzimy wydarzenia na arenie międzynarodowej, by móc jeszcze lepiej dbać o ich bezpieczeństwo” – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.
Świadomi podróżnicy
Jak wynika z corocznego Badania Holiday Barometer przygotowanego przez Europ Assistance Group, to właśnie problemy zdrowotne znajdują się wśród największych obaw Europejczyków związanych z podróżowaniem. Aż 71% osób boi się, że podczas urlopu będzie musiało skorzystać z pomocy medycznej.
Poziom świadomości ubezpieczeniowej Europejczyków kształtuje się na stabilnym poziomie. Większość z nich (60%) wykupi na wakacje ubezpieczenie zdrowotne i komunikacyjne. A jak ubezpieczają się Polacy? Okazuje się że 62% osób wykupuje ubezpieczenie turystyczne – tak wynika z VI Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Polska.
Nie rezygnujmy zatem z gorącego greckiego słońca i pięknych widoków. W zamian za to dobrze przygotujmy się do bezpiecznych greckich wakacji.
Nadesłał:
Europ Assistance Polska
|
Komentarze (0)