Gospodarka » Bezpieczeństwo

Bezpieczny dom, spokojne wakacje

Bezpieczny dom, spokojne wakacje
Zobacz więcej zdjęć »
Lato to czas wypoczynku dla nas. Dla złodziei i włamywaczy okres wytężonej pracy. Dokładnie obserwują, kto wyjeżdża, gdzie nie zapala się światło i w której skrzynce na listy zalega korespondencja.

Wystarczy jednak przed wyjazdem zabezpieczyć odpowiednio mieszkanie, by po powrocie nie zastać wyłamanego zamka, a nasze najcenniejsze rzeczy nie stały się łupem złodzieja.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak pokazują statystyki Komendy Głównej Policji najwięcej kradzieży z włamaniem ma miejsce w budynkach wielorodzinnych - prawie 13 tysięcy, natomiast w budynkach samodzielnych ponad 11 tysięcy (raport z 2010 roku). Jest to pokaźna liczba i trzeba zrobić wszystko, by mieć spokojny urlop bez strachu, że właśnie tracimy telewizor, komputer, biżuterię, sprzęt audio itp, albo, że zalewa nas sąsiad niszcząc niedawno wyremontowane mieszkanie. Temu można zapobiec.

Policjanci zalecają dokładne zamknięcie drzwi i okien, a także zasunięcie rolet. Warto poinformować zaufanego sąsiada i kogoś z rodziny, tak by odwiedzali mieszkanie, zapalali światło, wybierali listy ze skrzynki podczas naszej nieobecności. Koniecznie trzeba zgłosić wyjazd do agencji ochrony, jeśli mamy podpisaną umowę. Nie wolno zostawiać rzeczy wartościowych na wierzchu - np. widocznych przez okno. Pamiętajmy także o włączeniu alarmu, jeśli takowy posiadamy.

- Koniecznie trzeba także dokładnie poinstruować dzieci, które w czasie wakacji przedpołudniami zostają same w domu, jakich zasad muszą przestrzegać - mówi Aleksandra Łączniak, manager do spraw Ubezpieczeń dla Klientów Indywidualnych i Bancassurance w Concordia Ubezpieczenia. - Warto przypomnieć im o tym, aby nie otwierały drzwi obcym, by pamiętały o zamykaniu wszystkich zamków wychodząc z domu i pilnowały kluczy. Również takie działania mogą ustrzec mieszkanie przed rabunkiem.

Naszemu mieszkaniu zagrażać może podczas wakacji nie tylko złodziej, ale także, pożar, uderzenie pioruna czy przepięcie w wyniku letnich burz, a także uszkodzenie dachu podczas huraganu. Dlatego nie wolno zapomnieć o zabezpieczeniu majątku przed szkodami „ogniowymi". Zanim zamkniemy drzwi domu pamiętajmy, by sprawdzić, czy krany zostały zakręcone, sprzęt elektroniczny wyłączony z prądu, usunięte przedmioty wolno stojące z balkonu, czy tarasu, by nie uszkodziły naszego mienia poruszane siłą wiatru. Gdy dzieci zostają same w domu należy je uczulić by nie pozostawiły tzw. „zupy na gazie" wychodząc na chwilę do kolegi czy do sklepu. Samemu zaś pamiętać o wyłączaniu żelazka.

- Musimy również mieć na uwadze, że bardzo często w wyniku wspomnianych zdarzeń zniszczeniu może ulec mienie sąsiada. Szczególnie przy zalaniu, pożarze czy huraganie. Odpowiedzialność za tego rodzaju szkody wyrządzone osobie trzeciej ponosi ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Spadająca doniczka z balkonu może wybić okno w mieszkaniu poniżej, spaść na zaparkowane auto sąsiada czy nawet uderzyć przechodnia w głowę - dodaje Aleksandra Łączniak, manager do spraw Ubezpieczeń dla Klientów Indywidualnych i Bancassurance w Concordia Ubezpieczenia. - Poza tym podczas wakacyjnych zabaw naszych dzieci może dojść do nieprzyjemnych zdarzeń z ich winy jak: wybita szyba, porysowane auto czy złamana ręka dzieci sąsiadów.

Zabezpieczania mienia prywatnego to dobra metoda by ustrzec się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami lub je zminimalizować. Należy pamiętać również o ubezpieczeniu, które oczywiście nie zapobiega zdarzeniom, ale pozwala na odtworzenie mienia po szkodzie lub zadośćuczynienie.
Dlatego warto zwrócić uwagę by nasza polisa zawierała co najmniej ubezpieczenie: od ognia nieruchomości, od ognia mienia ruchomego i stałych elementów, od kradzieży mienia ruchomego i stałych elementów, OC w życiu prywatnym, a także ubezpieczenie szyb od stłuczenia.

- Concordia Ubezpieczenia oferuje kompleksową ochronę naszego mieszkania i domu przed niebezpieczeństwami, które mogą im zagrażać, jak złodzieje, zalanie, czy pożar - mówi Aleksandra Łączniak, manager do spraw Ubezpieczeń dla Klientów Indywidualnych i Bancassurance w Concordia Ubezpieczenia. - Płacimy nawet za próbę włamania i zniszczone zabezpieczenia, a także za mienie uszkodzone podczas włamania tzw. drogę sprawcy. Mam tu na myśli sytuację, gdy złodziej by wyjąć mienie z szuflady wyłamuje ją. Są zdarzenia, którym trudno zapobiec, bo nie ma nas w domu, np. pękniecie rury podczas naszej nieobecności i zalanie mieszkania, uderzenie pioruna, trąba powietrzna czy grad. W tych wszystkich sytuacjach może pomóc kompleksowe ubezpieczenie Concordia Plus.
Tak przygotowani możemy wyruszyć spokojnie na urlop, by po powrocie mieć tylko dobre wspomnienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa Concordia
http://grupaconcordia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »