Firma » Finanse

Z dobrych pomysłów robią dobry biznes

Z dobrych pomysłów robią dobry biznes
Zobacz więcej zdjęć »
Przedsiębiorcy z całej Polski zgłaszają się do Wielkopolskiego Instytutu Jakości. Liczą na sfinansowanie przez tę instytucję ich biznesowych pomysłów, na doradczą pomoc.

Dzieje się to w ramach programu skierowanego nie tylko do przedsiębiorców, ale i do osób nie działających dotychczas w biznesie, a mających ciekawe pomysły, szukających możliwości ich sfinansowania. WIJ ocenia je, a jeśli uzna, że dobrze rokują, wchodzi do spółki z kwotą do 200 tysięcy euro. Taki udział w spółce musi być mniejszy niż 50 procent.


Nabór wniosków do Superinkubatora Hi-Tech dopiero ruszył, a już zgłosiło się kilkunastu przedsiębiorców reprezentujących rozmaite dziedziny. Rekrutacja potrwa do końca roku, w dwumiesięcznych cyklach. Aby proces rekrutacji przebiegał sprawnie, po każdych dwóch miesiącach ocenia się daną pulę wniosków wybierając do preinkubacji pomysły mogące być podstawą biznesu. Na tym drugim etapie trzeba opracować analizy rynku i biznesplany.

Co ważne, za wszystkie te opracowania przedsiębiorcy nie będą musieli płacić. Są one w stu procentach finansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Nie można wykluczyć, że lista skierowanych do preinkubacji pomysłów zostanie zamknięta przed upływem grudnia. Wszystko zależy od liczby dobrze rokujących zgłoszeń. Warto więc nie czekać na ostatnią chwilę i jak najszybciej spróbować skorzystać z możliwości wprowadzenia biznesowych projektów w życie. Informacje w tej sprawie - pod adresem www.superinkubator.pl.

Jeśli okaże się, że do wdrożenia biznesu potrzebna jest kwota większa niż 200 tysięcy zł, WIJ zaprasza do współpracy firmy szukające możliwości bezpiecznego zainwestowania swojego kapitału. Wciągu maksymalnie 10 lat WIJ musi swe udziały odsprzedać, najchętniej drugiemu udziałowcy, lub - jeśli przekracza to jego możliwości - firmom z zewnątrz.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

exPress Dziennikarska Agencja Usługowa
http://www.express-poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »