Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Bezpłatne konsultacje krtani dla wrocławian

Krtań jest wyjątkowym, ludzkim narzędziem – to dzięki niemu możemy mówić. Choroby krtani często przypominają przeziębienie, przez co zwykle rozpoznawane są późno.


Zwiększa to ryzyko powikłań. Osoby cierpiące na przewlekłe zaburzenia głosu lub chrypkę trwającą minimum 3 tygodnie, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów w Medicus Clinic od 3 do 14 grudnia. 

Pierwszym sygnałem, że z krtanią dzieje się coś złego, jest zwykle uciążliwa suchość w gardle. Może pojawić się również łaskotanie, trudności z przełykaniem, ból czy wreszcie chrypka. Na ogół winimy za takie objawy przeziębienie, jednak gdy zaburzenia są przewlekłe, a chrypka czy zaburzenia głosu trwają minimum 3 tygodnie, należy skonsultować się ze specjalistą. 

- Diagnostyka jest bardzo istotna. Dolegliwości trwające minimum 3 tygodnie, które się potęgują, mogą być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Badanie endoskopowe jest również podstawą w ocenie np.  początkowych stadiów nowotworów – mówi lek. med. Marek Zatoński, Otolaryngolog i Specjalista Foniatra w Medicus Clinic.

Przewlekła chrypka oraz zaburzenia głosu, mogą świadczyć o  zmianach nowotworowych krtani jak np. polipy czy guzki śpiewacze. 

- W poradni foniatrycznej w Medicus Clinic oferujemy diagnostykę schorzeń związanych z fizjologią i patologią głosu oraz badanie foniatryczne z endoskopią. Dysponujemy videostroboskopem: urządzeniem badającym w świetle przerywanym. Pozwala to na ocenę bardzo finezyjnych i delikatnych ruchów fałdów głosowych, których nie da się dostrzec gołym okiem – dodaje lek. med. Maria Wachałowicz, Otolaryngolog w Medicus Clinic.

Od 3 do 14 grudnia wrocławianie będą mieli możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji z doświadczonymi specjalistami z długoletnią praktyką z Medicus Clinic – laryngologami oraz foniatrami. Lekarze w ramach wizyt wykonają specjalistyczne badania, np. przeprowadzą diagnostykę  endoskopową czyli badanie kamerą krtani. Po konsultacji Pacjenci otrzymają kartę informacyjną wraz z diagnozą i dalszymi zaleceniami. 

- Nasza akcja ma na celu umożliwienie Wrocławianom cierpiącym na przewlekłe choroby krtani kompleksowej diagnostyki z zastosowaniem najnowocześniejszej aparatury laryngologicznej i foniatrycznej. Przewlekłe choroby krtani mogą być mylone przez pacjentów z objawami długotrwającego przeziębienia, co może prowadzić do powikłań – mówi Dagmara Lejszys, Dyrektor Marketingu i PR w Medicus.

Z konsultacji może skorzystać każdy, całkowicie nieodpłatnie. Zapisy odbywają się w recepcji kliniki oraz pod numerem telefonu +48 71 323 63 00 (liczba miejsc ograniczona).

Medicus Clinic istnieje od 2007 roku, a więc już od ponad 11 lat specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu schorzeń w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani. Klinika wyposażona jest w zaawansowaną technologicznie aparaturę oraz sprzęt medyczny, co sprawia, że jest ona zdecydowanie najnowocześniejszą placówką medyczną na Dolnym Śląsku dającą mieszkańcom regionu dostęp do leczenia według światowych standardów.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »