Rozrywka i wypoczynek » Sport

Biedronka wspiera polskie nadzieje na Mundial

Kto raz wziął udział w imprezie, ten chce na nią wracać – tak można podsumować Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.


Już 28 kwietnia w Warszawie rozegrana zostanie IX edycja turnieju, w trakcie której o tytuł Mistrza Polski powalczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na Mistrzostwa zaprasza Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” i Jeronimo Martins Polska. 

400 zawodników z różnych zakątków kraju, piłka i murawa. A do tego wielkie emocje, które już wkrótce będą towarzyszyć uczestnikom Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. 

– Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa – mówi Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo – drużyny, która będzie bronić zdobytego w 2017 roku tytułu Mistrza Polski.

Kiedy w 2010 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa, ich organizatorzy nie przypuszczali nawet, że wkrótce impreza przerodzi się w cykliczne wydarzenie, na które czekają uczestnicy i trenerzy z całego kraju. 

– Starsze dzieciaki pilnują młodszych i zachęcają je do treningów, by jak najlepiej zaprezentowały placówkę – opowiada Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”. – Bardzo ważny jest też fakt, że na naszym turnieju zawiązują się przyjaźnie nie tylko pomiędzy zawodnikami, ale także trenerami, którzy wymieniają się uwagami na temat pracy z dziećmi. Mamy sygnały, że nawiązane podczas Mistrzostw kontakty owocują odwiedzinami podopiecznych jednej placówki w innej, w czasie ferii czy wakacji. To już naprawdę jest jedna wielka piłkarska rodzina – dodaje.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka od lat wspierają także byli reprezentanci Polski, wśród których w tym roku znaleźli się m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert  Podoliński i Radosław Gilewicz. Dlatego na uczestników czekają nie tylko piłkarskie rozgrywki, ale również mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci. 

– Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pokazuje dzieciom, że warto marzyć i warto wierzyć w swoje marzenia. Przykłady byłych uczestników Mistrzostw pokazują, że dzięki udziałowi w zawodach, wielu z nich otrzymuje szansę na kontynuację piłkarskiej przygody i może kiedyś założy koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski, której Biedronka również jest sponsorem – mówi Anetta Jaworska - Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska. 

Właściciel sieci sklepów Biedronka wspiera działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” już od 2011 r. W tym roku kibicuje młodym piłkarzom jako główny sponsor turnieju. 

Sponsorami są firmy Cosmedica, Wratislavia-BIOdiesel i Nova. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.  Patronami medialnymi są TVP Sport i PAP. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Program IX Mistrzostw Polski
sobota, 28 kwietnia 2018 
09:00 – 09:20 Uroczyste otwarcie Mistrzostw    
09:30 – 14:30 Faza grupowa rozgrywek
14:30 – 15:30 Dodatkowe konkurencje dla zawodników
15:40 – 17:10 Mecze fazy pucharowej
17:10 – 17:30 Finał Mistrzostw Polski
17:50 – 18:50 Mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci
19:10 – 20:40 Gala Finałowa

Lokalizacja: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 96945 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )