Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Bielizna kompresyjna
Zobacz więcej zdjęć » |
Historia tych produktów zaczęła się na zachodzie Europy. Najstarsze firmy specjalizujące się w produkcji artykułów uciskowych mają obecnie nawet ponad 100 lat i nieustannie się rozwijają.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dla kogo bielizna kompresyjna?
Produkty uciskowe na nogi sprawdzają się wśród osób, które są aktywne fizycznie oraz zmagają się z obrzękami nóg i żylakami. Artykuły te mają na celu zwiększenie komfortu oraz zminimalizowanie powikłań przy żylakach i opuchliźnie. Wykorzystuje je wiele grup, oto kilka przykładów:
-
sportowcy, chcący poprawić swoje wyniki,
-
osoby biorące udział w maratonach,
-
pacjencji zmagający się z żylakami w różnym stopniu zaawansowania,
-
pracownicy spędzający większość czasu za biurkiem lub w pozycji stojącej,
-
kobiety w ciąży,
-
osoby starsze szukające ukojenia na ból nóg,
-
kobiety mające problemy z „pajączkami",
-
podróżnicy.
Jak działa kompresja?
Wszystkie wymienione wyżej grupy osób mają kłopoty ze zbyt dużym obciążeniem nóg, co powoduje ból. Kompresja ma na celu poprawienie krążenia krwi, co również pozytywnie wpływa na pracę serca. Ponadto odpowiedni ucisk na mięśnie reguluje metabolizm mięśni, co usprawnia transport substancji odżywczych. Odpowiedni ucisk pozwala na zniwelowanie bólu osobom cierpiącym na żylaki oraz zmagającym się z obrzękami.
Czy kompresja działa?
Oczywiście, że tak. Dla sportowców bielizna uciskowa odgrywa ważną rolę, ponieważ utrzymuje mięśnie w prawidłowej pozycji, co pomaga uchronić je przed urazami wywołanymi wstrząsami. Ponadto osoby noszące bieliznę kompresyjną i aktywne fizycznie odnoszą mniej mikrourazów.
Kompresję na nogi zalecają lekarze, osobom zmagającym się z żylakami. Odpowiednio dobrany ucisk poprawia pracę żył i zmniejsza powikłania przy problemach z krążeniem krwi.
Kolejną grupą są kobiety w ciąży, które są narażone na przesilenia nóg, a nawet żylaki. Doskonałą ulgą są specjalistycznie dopasowane rajstopy uciskowe, dzięki którym można uniknąć nieprzyjemnego bólu podczas ostatniego trymestru ciąży.
Jak dobrać odpowiedni stopień kompresji?
Prawidłowe leczenie lub profilaktyka za pomocą bielizny kompresyjnej zależy przede wszystkim od dobrego wyboru stopnia kompresji. Jeśli będzie on zbyt niski, kuracja nie przyniesie efektów. Z kolei, jeżeli dobierze się zbyt wysoką klasę ucisku, skutki będą odwrotne.
-
Pierwszą grupą są produkty, które wybiera się bez pomocy lekarza, chodzi tutaj o propozycje profilaktyczne oraz pierwszego stopnia kompresji. Używa się je przy niewielkich obrzękach.
-
Drugi stopień kompresji zaleca się kobietom w ciąży oraz z niewielkimi zmianami żylnymi,
-
używanie trzeciego oraz czwartego stopnia kompresji należy skonsultować z lekarzem.
W celu doboru stopnia kompresji zapraszamy na stronę http://tinyurl.com/jbqdvj4.
Nadesłał:
Danutar
|
Komentarze (0)