Dom » Budownictwo

Biologiczne oczyszczalnie ścieków – zamiast szamba

To alternatywa dla szamba. Przydomowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie nie tylko sprawdzone i ekologiczne, ale też – tanie.

Przez wiele lat szambo było jedyną opcją dostępną dla właścicieli domów nie podłączonych do ogólnej sieci kanalizacyjnej. Przez wiele też lat było traktowane jak zbędny wydatek, który trzeba obniżyć w każdy możliwy sposób. Także nielegalny i prowadzący do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Biologiczne oczyszczalnie ścieków zlokalizowane przy domu mogą rozwiązać ten problem.

Kilka razy taniej

Niskie koszty to jedna z podstawowych zalet, jakimi charakteryzują się biologiczne oczyszczalnie ścieków. Jak wynika z zestawienia przedstawionego przez jednego z producentów tego rodzaju rozwiązań, oczyszczalnie mogą być nawet do dziesięciu razy tańsze w eksploatacji niż szambo. W przypadku dziesięcioletniego okresu użytkowania całkowity koszt nie powinien przekroczyć 2,5 tys. zł. Szambo będzie w tym czasie kosztowało nawet ponad 20 tys. zł.

To nie koniec zalet, jakimi charakteryzują się przydomowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków. Warto wspomnieć także o zupełnym braku konieczności zdobywania pozwolenia na budowę. Co to oznacza? Mniej biurokratycznej, urzędniczej mitręgi i krótszy czas potrzebny na dokończenie inwestycji.

Bez zapachów

Ktoś może zapytać w tym momencie – a co z zapachem? Skoro szambo może śmierdzieć niemiłosiernie, to czy podobnie nie będzie w przypadku oczyszczalni? Nic z tych rzeczy. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że oczyszczalnia jest prawie bezzapachowa. Na pewno wygrywa porównanie z szambem, które nie na darmo jest synonimem czegoś brudnego i wstrętnego.

Kolejną kwestią jest wywóz nieczystości. Szambo trzeba bowiem opróżniać regularnie. Im mniejsze, tym częściej wymagane są wizyty specjalnego beczkowozu. Chyba, że ktoś zdecyduje się łamać przepisy i wypuszczać ścieki do gruntu.

Uwaga: nie dla każdego

Z oczyszczalniami jest inaczej. W ich przypadku o wywózce czegokolwiek nie ma mowy. Dlaczego? Bo wszystkie nieczystości są filtrowane i oczyszczane na miejscu .

Czy oczyszczalnie mają jakieś wady? Na pewno jedną z nich mogą być dość duże wymagania jakościowe. Dobra oczyszczalnia powinna być wykonana szczególnie starannie i z zachowaniem daleko posuniętej ostrożności. Nie wszędzie też można ją zbudować, co ogranicza jej zastosowanie.

Źródło: Aquaclear24.pl - przydomowe oczyszczalnie ściekówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aqua Clear - przydomowe oczyszczalnie ścieków
http://www.aquaclear24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »