Technologie » Internet

Bitdefender bezbłędny w badaniu AV-TEST

Oprogramowanie Bitdefender Antivirus for Mac 9.0 uzyskało maksymalną liczbę punktów w badaniu przeprowadzonym przez niezależne laboratorium AV-TEST.

W przeprowadzonym teście badacze wzięli pod lupę dziesięć programów antywirusowych przeznaczonych do ochrony komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego MacOS BigSur. AV-TEST sprawdzał możliwości antywirusów pod kątem zwalczania malware’u, użyteczności oraz ich wpływu na wydajność pracy MacBooka. W każdej z wymienionych kategorii można było uzyskać maksymalnie 6 punktów. Bitdefender Antivirus for Mac 9.0 uzyskał maksymalną ocenę - 18 punktów, a co za tym idzie certyfikat AV-TEST.

 

Badacze w teście oceniającym zdolność oprogramowania do wykrywania złośliwego oprogramowania sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania malware’u   wykrytego w ciągu ostatnich czterech miesięcy od daty rozpoczęcia badania. AV-TEST wykorzystał do tego celu 152 próbki.

 

W teście sprawdzającym wydajność antywirusów AV-TEST wziął pod uwagę cztery kryteria: czas pobierania, uruchamiania oraz instalacji często używanych aplikacji oraz kopiowania plików.

 

W części dotyczącej badania użyteczności AV-TEST weryfikował nieprawidłowości związane z wykryciem legalnego oprogramowania i zakwalifikowanie go do malware’u (66 823 próbek) oraz fałszywe ostrzeżenia dotyczące pewnych czynności wykonywanych podczas instalacji i korzystania z legalnego oprogramowania (60 próbek).

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl  



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »