Technologie » Internet

Bitdefender – dalszy rozwój GravityZone

Firma Bitdefender ciągle uaktualnia swój flagowy system GravityZone. Między innymi rozszerzono funkcjonalność Bezpieczeństwo kont

Bitdefender, firma działająca w sferze cyberbezpieczeństwa, rozszerzyła funkcjonalność Bezpieczeństwo kont. Wzmocniono w ten sposób GravityZone - flagowe rozwiązanie dla biznesu.

Dążąc do jeszcze większego zabezpieczenia dostępu do Control Center, w systemie GravityZone wprowadzono ważne zmiany, między innymi Wygaśnięcie hasła. Dla kont lokalnych GravityZone można teraz włączyć wygasanie hasła po 90 dniach. Powiadomienie o konieczności zmiany hasła użytkownicy otrzymają z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie GravityZone zablokuje ich konta.

Zwiększono również długość hasła. Nowe hasła GravityZone będą musiały mieć co najmniej 12 znaków. Wymagania dotyczące złożoności hasła pozostają takie same jak do tej pory: co najmniej jedna cyfra, jedna wielka litera, jedna mała litera i jeden znak specjalny.

Można także włączyć blokadę konta po pięciu próbach logowania z nieprawidłowymi hasłami. Dostęp użytkownika będzie ograniczony do czasu ustawienia nowego hasła. Użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail z informacją o stanie konta i sposobie postępowania w takich przypadkach. Na nowych kontach te opcje będą włączane domyślnie. Do istniejących kont domyślnie obowiązuje tylko nowa długość hasła.

Ustawienia te można znaleźć na następujących stronach Control Center:

l Konta - w przypadku aplikowania do indywidualnych użytkowników.

l Konfiguracja - przy stosowaniu polityki całej firmy. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmą i zarządzania siecią.

l Firmy - gdy użytkownik aplikuje do zarządzanych przez siebie firm. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmami.

W każdej chwili użytkownik może sprawdzić stronę Moje konto, aby upewnić się, czy te zasady są włączone na jego koncie.

Omawiane zmiany nie wpływają na publiczne API GravityZone.

***

GravityZone zapewnia całościowy wgląd w system bezpieczeństwa organizacji i potencjalne zagrożenia. Nie wymagając dedykowanych serwerów i pracowników IT, pozwala na skupienie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w jednej konsoli. Może być wprowadzony na własnym sprzęcie organizacji albo przechowywany w chmurze przez firmę Bitdefender. 

Źródło: marken.com.pl, bitdefender.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »