Technologie » Internet

Bitdefender najskuteczniejszy w wykrywaniu ATP

AV-Comparatives, niezależne laboratorium badawcze, przetestowało oprogramowanie bezpieczeństwa pod kątem wykrywania ataków ATP (Advanced Persistent Threats). Bardzo wysoką ocenę otrzymał system firmy Bitdefender.

Zaawansowane trwałe zagrożenie (ATP) jest terminem powszechnie używanym do opisania ukierunkowanych cyberataków, które wykorzystują złożony zestaw metod i technik penetracji systemów informatycznych. Cele takich ataków są różne, może to być kradzież lub niszczenie poufnych informacji lub sabotaż prowadzący do paraliżu infrastruktury przemysłowej.

 

W teście Advanced Threat Protection badacze z AV-Comparatives posługiwali się technikami hakowania i penetracji, które umożliwiają atakującym dostęp do wewnętrznych systemów komputerowych, w tym m.in modelem Cyber Kill Chain. Wszystkie badania wykorzystywały techniki, taktyki i procedury (TTP) wymienione w ramach MITER ATT & CK. Raport zawiera również test fałszywego alarmu. Autorzy testu przeprowadzili 15 różnych rodzajów ataków. W badaniu wzięło udział oprogramowanie bezpieczeństwa dziewięciu producentów.

 

AV-Comparatives przyznał certyfikat Approved Enterprise produktom, które zatrzymały min. 8 na 15 ataków, nie blokując jednocześnie operacji niezłośliwych. Największą skutecznością wykazały się Bitdefender GravityZone Business Security Premium 7.7., który zastopował aż 14 ataków. Żadnemu z testowanych programów nie udało się uzyskać lepszego wyniku.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »