Technologie » Internet

Bitdefender wygrywa w teście AV-Comparatives

AV-Comparatives, niezależna organizacja zajmująca się testowaniem oprogramowania, opublikowała wyniki badania “Real-World Protection Test”. Analiza jest wspólnym projektem AV-Comparatives oraz Wydziału Informatyki i Inżynierii Jakości Uniwersytetu w Innsbrucku.

W ramach „Real-World Protection Test” specjaliści z AV-Comparatives badają działanie oprogramowania bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym pod kątem ochrony przed typowymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Produkty w czasie testu muszą zapewnić określony poziom zabezpieczenia systemu bez generowania zbyt dużej liczby fałszywych alarmów. AV-Comparatives wziął pod lupę 16 programów antywirusowych, które pracowały pod kontrolą w pełni zaktualizowanego systemu Microsoft Windows 10. Test był przeprowadzany od lutego do maja 2021, a jego autorzy wykorzystali 736 próbek złośliwych programów.

 

AV-Comparatives wyszedł z założenia, że oprogramowanie zabezpieczające powinno chronić komputer, a najlepiej uniemożliwić złośliwej aplikacji wykonywanie jakichkolwiek zadań. Nie jest istotne na jakim etapie działa ochrona. Może to mieć miejsce podczas przeglądania strony internetowej (np. blokowanie adresów URL), kiedy exploit próbuje się uruchomić podczas pobierania pliku, druga opcja zakłada, iż malware otwiera się na zaatakowanym komputerze, aczkolwiek system bezpieczeństwa w ciągu kilku minut reaguje i neutralizuje szkodnika.

 

AV-Comparatives sprawdził reakcję  produktów na fałszywy alarmy podczas przeglądania stron oraz pobierania plików. Sprawdzenie obu scenariuszy jest konieczne, bowiem testowanie tylko jednego z powyższych dwóch przypadków może dyskryminować produkty, które koncertują się na jednym rodzaju metody ochrony - filtrowaniu adresów URL lub ochronie plików.

 

AV- Comparatives najwyżej oceniło oprogramowanie Bitdefender Internet Security, które jako jedyne spośród 16 testowanych produktów, otrzymało najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives Advanced + Real-World Protection Test”.

 

Źródło: marken.com.pl;bitdefender.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »