Moda » Biżuteria

Biżuteria z koralików?

Biżuteria z koralików?
Zobacz więcej zdjęć »
Może nie wszyscy wiedzą, że biżuterię każdy może sobie zrobić sam w domu. I wcale nie potrzeba wiedzieć o tym wiele. Jeśli ma się pomysły, troszkę umiejętności manualnych to wystarczy tylko kilka wskazówek i można zabierać się do tworzenia.

Początkujący powinni wiedzieć przede wszystkim co jest potrzebne aby zacząć. Nie da się nic zrobić bez materiałów i narzędzi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNiezbędne są koraliki. Jest ich tyle, że nie sposób wymienić wszystkich rodzajów. Ale wybierać i przebierać można w przeróżnych kolorach, wzorach i kształtach. Dalej potrzebujemy czegoś, na co będą nawlekane koraliki. Można użyć w tym celu stalowej linki, gumki, gumki silikonowej, żyłki, różnych sznurków, wstążki a także drutu. Druciki są o tyle wygodniejsze, że zazwyczaj zachowują swój kształt. Są także tzw. druty pamięciowe, tzn. takie, które są już uformowane np. na bransoletkę kilku żeberkową lub naszyjniki. Dalej niezbędne są półfabrykaty i narzędzia. Bez nich niestety nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Dla początkujących na pewno wystarczą okrągłe szczypce i przecinaki. A jeśli chodzi o półfabrykaty to potrzeba np. do zrobienia kolczyków bigli. Są to te części, które wkładane są do uszu. Co jakiś czas pojawiają się stale nowe kształty. Do bransoletek wykorzystywane są końcówki. Kuleczek zaciskowych używa się aby koraliki się nie przesuwały, łańcuszki mogą służyć jako przedłużki do zapięcia, ogniwka by zrobić łańcuszek lub przedłużkę, przekładki jako elementy dekoracyjne, zapięcia (najpopularniejsze karabińczyk i federing). Wszystkie takie półfabrykaty do ręcznego wyrobu biżuterii można nabyć w pasmanteriach, sklepach internetowych czy portalach aukcyjnych. Aby urozmaicić taką biżuterię ręczną można ją wykonać w różnych kolorach. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia. Ale nawet ona nie będzie przeszkodą patrząc na całą gamę dostępnych koralików, to one pobudzą ją do działania. Jednak biżuteria taka to nie tylko druciki i koraliki. W sprawnych dłoniach piękne okazy powstać mogą także z innych materiałów. Dobrym miejscem do poszukiwania materiałów do ręcznego wyrobu biżuterii są pasmanterie. Wśród półek na pewno znajdzie się cos nadającego się na biżuterie.

Ale podstawowym elementem takiej twórczości są chęci oraz wyobraźnia. Znając podstawy , posiadając materiały i cały potrzebny sprzęt trzeba tylko popuścić wodze fantazji i z zapałem tworzyć nowe, coraz ciekawsze wzory.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dekoracje i ozdoby w Twoim domu
http://www.dekoracje.producent.hekko.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »