Technologie » Internet

Pozycjonowanie stron - dochodowa branża?

Pozycjonowanie stron - dochodowa branża?
Zobacz więcej zdjęć »
Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce to usługa, która narodziła się w ostatniej dekadzie. Jeśli ktoś reklamuje swoje usługi oferowane od 14-15 lat, to zwyczajnie nie mówi do końca prawdy, ponieważ – owszem firma mogła już wtedy istnieć, ale specjalizowała się w innego typu usługach.

Nawet jeszcze 5 lat temu, pozycjonowanie było branżą, w której mieliśmy swobodę ruchów i liczyła się znajomość zasad działania wyszukiwarki i należało znać techniki budowy stron internetowych. Dzisiaj ta sama wiedza wystarcza do analizowania i budowania bazy teoretycznej. Skala działania każdej firmy pozycjonerskiej zatacza coraz szersze kręgi. Są jeszcze branże niszowe, w których brakuje wartościowych stron, ale i one zostaną wypełnione przez agencje wyspecjalizowane w reklamie i pozycjonowaniu stron.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguZ użytkownikami internetu nie jest tak źle, ponieważ świadomość wpływania na wyniki naturalne wyszukiwarki jest coraz większa. Widać to zresztą podczas analizy słów takich jak pozycjonowanie, czy cena pozycjonowania, które z każdym miesiącem są coraz częściej wpisywane w wyszukiwarkę. Kiedy kilkanaście lat temu zaczynaliśmy przygodę z Internetem, nikomu nie śniło się, że pozycjonowanie stanie się zupełnie odrębną branżą, w której powstaną kolejne specjalizacje wspomagające proces. To niezwykłe, że wystarczyło 10 lat, aby powstały firmy notujące milionowe obroty w całkiem nowej specjalności. Co ciekawe, mimo że cennik jest poszukiwany przez wielu potencjalnych klientów, nie jest możliwy do stworzenia (na tym etapie rozwoju firm), ponieważ ilość zmiennych dotyczących każdej jednej strony internetowej nie pozwala na podanie sztywnych stawek cenowych.

Realne koszty pozycjonowania są w każdym przypadku nieco inne, a czas oczekiwania na wyniki również może się bardzo różnić. Pomimo niemałej ilości agencji seo, na rynku wciąż jest jeszcze miejsce dla dużych graczy, jednak potrzebna jest zmiana filozofii działania, ponieważ obniżanie cen za usługi nie jest dobrą formą pozyskiwania klientów. Za ceną zawsze idzie jakość, a w przypadku wyszukiwark, przyszłość jest zarezerwowana tylko dla najlepszych i najwartościowszych merytorycznie serwisów internetowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Michał 2016-04-06 14:44:05

    Dzięki pozycjonowaniu możemy w łatwy sposób wypromować swoją firmę. W końcu ludzie najchętniej klikają w te linki, które znajdują się na samej górze. Z firm zajmujących się pozycjonowaniem mogę z czystym sumieniem polecić premesso.pl :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »