Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Blisko 2 000 kobiet przebadanych dzięki akcji „Muszkieterowie dla Polek” w I kwartale 2019 roku
Jej celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań mammograficznych. Tylko w pierwszym kwartale tegorocznej edycji w akcji wzięło udział blisko 2 000 Polek. U ponad 150 z nich wykryto zmianę łagodną, a ponad 50 skierowano na dalsze badania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia publikuje raport na temat największych zagrożeń dla zdrowia. Co alarmujące, schorzenia wywołane przez nowotwory, choroby serca czy cukrzycę odpowiadają za ponad 70 proc. wszystkich zgonów na całym świecie.[1] Zwiększona liczba zachorowań jest ściśle powiązana z brakiem aktywności fizycznej, ale też niezdrową dietą i brakiem regularnych badań profilaktycznych.
Grupa Muszkieterów od ponad dekady promuje działania prozdrowotne. Wynikiem tego zaangażowania jest m.in. współpraca z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk" i realizowana w jej ramach akcja „Muszkieterowie dla Polek". Dzięki niej z bezpłatnych badań mammograficznych, w pełni refundowanych przez NFZ, mogą korzystać kobiety w przedziale wiekowym 50-69 lat, znajdujące się w grupie największego ryzyka. Mammobusy są lokalizowane w łatwo dostępnych przestrzeniach przed wybranymi supermarketami sieci Intermarché i Bricomarché.
- Tylko w pierwszym kwartale tego roku w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek" zorganizowaliśmy 38 dni diagnostycznych w trzech województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce i tłumaczy - To jedna z najdłużej prowadzonych przez nas akcji społecznych. Co roku docieramy do kilku tysięcy kobiet, a każda diagnoza jest dla nas potwierdzeniem tego, że warto tę kampanię kontynuować.
[1] Raport WHO „Ten threats to global health in 2019", https://www.who.int/emergencies/ten-threats-to-global-health-in-2019 (dostęp online 29.03.2019)
Nadesłał:
MonikaKulaga
|
Komentarze (0)