Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Blisko 2 000 kobiet przebadanych dzięki akcji „Muszkieterowie dla Polek” w I kwartale 2019 roku

Dostęp do powszechnej opieki medycznej był tematem przewodnim obchodzonego właśnie Światowego Dnia Zdrowia. Wsparcie działań prozdrowotnych to także obszar, w który aktywnie angażuje się Grupa Muszkieterów, m.in. prowadząc od 12 lat kampanię „Muszkieterowie dla Polek".

Jej celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań mammograficznych. Tylko w pierwszym kwartale tegorocznej edycji w akcji wzięło udział blisko 2 000 Polek. U ponad 150 z nich wykryto zmianę łagodną, a ponad 50 skierowano na dalsze badania.

Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia publikuje raport na temat największych zagrożeń dla zdrowia. Co alarmujące, schorzenia wywołane przez nowotwory, choroby serca czy cukrzycę odpowiadają za ponad 70 proc. wszystkich zgonów na całym świecie.[1] Zwiększona liczba zachorowań jest ściśle powiązana z brakiem aktywności fizycznej, ale też niezdrową dietą i brakiem regularnych badań profilaktycznych.

Grupa Muszkieterów od ponad dekady promuje działania prozdrowotne. Wynikiem tego zaangażowania jest m.in. współpraca z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk" i realizowana w jej ramach akcja „Muszkieterowie dla Polek". Dzięki niej z bezpłatnych badań mammograficznych, w pełni refundowanych przez NFZ, mogą korzystać kobiety w przedziale wiekowym 50-69 lat, znajdujące się w grupie największego ryzyka. Mammobusy są lokalizowane w łatwo dostępnych przestrzeniach przed wybranymi supermarketami sieci Intermarché i Bricomarché.

- Tylko w pierwszym kwartale tego roku w ramach kampanii Muszkieterowie dla Polek"  zorganizowaliśmy 38 dni diagnostycznych w trzech województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce i tłumaczy - To jedna z najdłużej prowadzonych przez nas akcji społecznych. Co roku docieramy do kilku tysięcy kobiet, a każda diagnoza jest dla nas potwierdzeniem tego, że warto tę kampanię kontynuować.


[1] Raport WHO „Ten threats to global health in 2019", https://www.who.int/emergencies/ten-threats-to-global-health-in-2019 (dostęp online 29.03.2019)

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaKulaga

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »