Dom » Budownictwo

Bloczki silikatowe odpowiedzią na potrzeby zrównoważonego budownictwa

Bloczki silikatowe odpowiedzią na potrzeby zrównoważonego budownictwa
Zobacz więcej zdjęć »
Wykorzystując bloczki silikatowe inwestorzy otrzymują gwarancję, że obiekt będzie nie tylko przyjazny środowisku, ale również nie będzie wymagał zwiększonych nakładów na eksploatację.

Zrównoważone budownictwo to nie tylko obowiązujący dziś trend, ale również realne działania, które pozwalają na realizację inwestycji odpowiadającej założeniom ekologicznym, ekonomicznym oraz ergonomicznym. Aby je osiągnąć, konieczny jest dobór odpowiednich materiałów, które sprawiają, że przygotowany obiekt nie wpłynie negatywnie na jego bezpośrednich użytkowników oraz na środowisko, ale dodatkowo pomoże ograniczyć wykorzystanie energii. W kwestii ergonomii, zasadniczą sprawą, którą mogą zagwarantować odpowiednie materiały konstrukcyjne, jest osiągnięcie wygody termicznej, akustycznej i wizualnej. Odpowiedzią na wymienione wymagania, są bloczki silikatowe. Są to produkty, które dzięki zastosowanym w procesie ich wytwarzania naturalnym surowcom, nie powodują problemów zdrowotnych oraz nie są szkodliwe dla środowiska, ale także dzięki swoim właściwościom akumulacyjnym, w wymierny sposób pomagają obniżyć koszty związane z eksploatacją obiektów – mówi Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Budowa w zgodzie z naturą

Silikaty wytwarzane są z piasku, wapna i wody, co powoduje, że przygotowane z nich elementy posiadają te same właściwości, którymi pierwotnie cechują się te surowce. Tym samym stężenie pierwiastków promieniotwórczych jest w nich minimalne i wynosi zaledwie f1<0,16 Bg/kg, f2<20 Bg/kg (dla porównania w przypadku ceramiki osiągane wartości to f1<0,54 Bg/kg, f2<70 Bg/kg , a w przypadku betonu komórkowego popiołowego f1<0,60 Bg/kg, f2<90 Bg/kg), przy czym obowiązujące normy to f1<1,2 Bg/kg, f2<240 Bg/kg. Jest to spowodowane również tym, że podczas produkcji zastosowana jest jedynie technologia wysokociśnieniowego nasycania piasku i wapna parą wodną, bez dodawania jakichkolwiek innych substancji chemicznych. Dzięki temu bloczki silikatowe umożliwiają tworzenie obiektów, w których pomieszczenia zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także mają nieinwazyjny wpływ na otaczające je środowisko – podkreśla Joanna Nowaczyk.

Ekologia ograniczająca koszty 

„Zielone budownictwo” to przede wszystkim korzystanie z naturalnych materiałów i surowców, ale także osiągnięcie finalnego efektu, który będzie w jak najmniejszym stopniu wpływał na wysokość opłat eksploatacyjnych. Bloczki silikatowe zapewniają realizację inwestycji, która jest przyjazna dla środowiska, atrakcyjna ekonomicznie pod względem utrzymania i co najważniejsze gwarantuje użytkownikom stworzenie jak najlepszych warunków klimatycznych w poszczególnych pomieszczeniach. Elementy wapienno-piaskowe są wyjątkowo wytrzymałe na ściskanie, dzięki czemu bez dodatkowego zakresu prac budowlanych, można przy ich zastosowaniu wznosić wielokondygnacyjne budynki. Duża gęstość bloczków wynosząca od 1400 do 2200 kg/m3 sprawia, że dobrze akumulują ciepło i tym samym zmniejszają koszty energii, co jest szczególnie istotne w okresie grzewczym. Silikaty mogą być również z powodzeniem stosowane na zewnątrz. Charakteryzują się niską nasiąkliwością oraz mrozoodpornością, dzięki czemu można ich używać do budowy ścian elewacyjnych – dodaje Joanna Nowaczyk.

Zalety tak prostego materiału, jakim są bloczki silikatowe, powodują, że zyskuje on coraz większe uznanie nie tylko u inwestorów indywidualnych, ale także firm deweloperskich, czy ekip wykonawczych. Elementy wapienno-piaskowe to nowoczesny materiał budowlany, wykonany z tradycyjnych surowców, który pozwala na oszczędności na każdym etapie budowy, a później także podczas wieloletniej eksploatacji obiektów.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki, ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax  +48 29 760 44 70, 760 65 10

www.grupasilikaty.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »