Gospodarka » Przemysł
Blood brick - cegła stworzona z krwi
Zobacz więcej zdjęć » |
Wstępna procedura polegała na stworzeniu mieszaniny ze świeżej, zwierzęcej krwi oraz kwasu wersenowego. To połączenie powodowało, że mieszanina nie gęstniała zbyt szybko. Następnie dodawano azydku sodu, który jest konserwantem i chroni przed rozwojem bakterii. Kolejne próby dodawania do całej mieszaniny kwasu octowego nie powiodły się i Munro musiał zrezygnować z tej procedury.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jack zdecydował się jednak na stworzenie prostszej mieszaniny. Połączył on krew z wodą, a całość zmieszał z piaskiem. Mieszanka została umieszczona w odpowiedniej formie o kształcie cegły i pieczona w temperaturze 70°C przez godzinę. Taki proces sprawił, że krew zakrzepła tworząc trwałą i wodoodporną cegłę. Wynalazca twierdzi, że nowa cegła może zastąpić tradycyjną cegłę z gliny w rejonach gdzie gleba jest sucha i jałowa.
Pomysł popiera zasadę mówiącą o tym, że nic nie może się zmarnować. Oczywiście jest to jakieś wyjście, choć moim zdaniem brzmi trochę... niesmacznie. Z jednej strony krew i tak się marnuje. No a z drugiej można zbudować z "krwawych cegieł" wiele domów i różnych budynków w regionach dotkniętych ubóstwem. Jedynym ich mankamentem będzie poczucie lokatorów, że ich cztery ściany stworzono z krwi.
Nie jeden wampir miałby ochotę na taką cegłę...
Nadesłał:
Paulina Ziemińska
|
Komentarze (0)