Firma » Biznes

Błyskawiczne wdrożenia i nawet o 70% niższe koszty istotną przewagą Cloud ERP

Jak przekonuje Jakub Polkowski, ekspert RamBase/Jakob Hatteland Computer AS, Cloud ERP można wprowadzić w firmie nawet w dwa miesiące, a zmiana ta już od momentu wdrożenia wiąże się z optymalizacją kosztową korzystną dla przedsiębiorstwa.

ERP w chmurze, w porównaniu z tradycyjnymi ERP on-premise jest znacznie szybsze we wdrożeniu i tańsze w użytkowaniu. Czas i koszty to jedne z kluczowych zmiennych dla biznesu – często za zaniechaniem zmiany w firmach stoi nie tyle jej negacja, co obawa przed czasochłonną i kosztowną implementacją.

„W RamBase wiemy, że istotną przewagą w przypadku Cloud ERP jest czas wdrożenia. Najczęściej, gdy klienci już zdecydują się na nowe rozwiązanie IT, oczekują właśnie jak najszybszej implementacji. Wykorzystując naturalne przewagi rozwiązań chmurowych, przygotowaliśmy dla nich specjalną ścieżkę – RamBase FastTrack, dzięki której możemy dokonać wdrożenia w praktycznie 2-miesiące, liczone od podpisania umowy do rozpoczęcia używania ERP. Podstawowe wdrożenie takiego systemu może być więc ekstremalnie szybkie, a jego koszty mogą być nawet ponad 70% niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów on-premise. Widać to w takich obszarach działalności firmy jak: zakup sprzętu hardware i jego utrzymanie, wynagrodzenie dodatkowego personelu IT po stronie klienta, customizacje, utrzymanie i wsparcie rozwiązania ERP w czasie” – wyjaśnia Jakub Polkowski, Channel Executive Poland w RamBase / Jakob Hatteland Computer AS.

Krótszy czas wdrożenia i obniżone koszty w przypadku Cloud ERP to efekt szeregu czynników. Przede wszystkim firmy decydujące się na to rozwiązanie oszczędzają na sprzęcie hardware’owym do przechowywania systemu – zarówno jego zakup, odpowiednie skonfigurowanie, utrzymanie w czasie jak i sumaryczny koszt to wymagające pod względem środków i czasu zadanie. Koszty redukuje również elastyczność Cloud ERP z punktu widzenia polityki licencjonowania – klient płaci za możliwość używania systemu dopiero w momencie jego uruchomienia oraz elastycznie za liczbę użytkowników, którzy realnie pracują po stronie klienta. Jeżeli liczba użytkowników spada to koszt ERP jest niższy. Trzeci czynnik obniżającym znacznie koszty to szybka ścieżka wdrożeniowa, gotowe, dostosowane do branży produkcyjnej, dystrybucji hurtowej, moduły oraz brak nieprzewidywalnych kosztów związanych z upgrade’ami ERP. 

Na rozwiązaniach chmurowych korzystają już od kilku lat najbardziej innowacyjne biznesy na świecie. Pasują one do liderów rynku, ponieważ są stabilne, bezpieczne oraz idealnie dopasowane do mobilnego środowiska pracy. Przy tym wszystkim pozwalają na optymalizację kosztową i czasową czym podnoszą efektywność pracy. „Obecna przystępność cenowa tych rozwiązań otwiera je również na sektor MŚP, który może sobie pozwolić na rywalizację z największymi i szybki wzrost skali biznesu. Uważam, że w ciągu kilku najbliższych lat Cloud ERP stanie się standardem w wielu polskich firmach, biorąc pod uwagę fakt jak chłonne są polskie przedsiębiorstwa we wdrażaniu nowinek technologicznych” – twierdzi Polkowski.

***

Kontakt dla mediów: Tomasz Szymanowski, mail: t.szymanowski@unicornmedia.pl

Hatteland Holding jest ekspertem w zaawansowanych systemach ERP, pozwalających na kompleksowe zarzadzanie przedsiębiorstwem. Flagowym produktem firmy jest technologia RamBase ERP Cloud.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »