Dom » Nieruchomość

BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość wobec rosnącego rynku najmu

BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość wobec rosnącego rynku najmu
Zobacz więcej zdjęć »
BPI Real Estate Poland podsumowało 2022 rok. Deweloper, należący do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, uruchomił w minionym roku 4 nowe inwestycje w Polsce, wprowadzając do sprzedaży ponad 800 mieszkań i apartamentów.

- Polska stanowi największy rynek w strukturze inwestycji deweloperskich w portfolio naszej grupy. Konsekwentnie realizujemy tu nasz plan biznesowy, który zakłada połączenie wskaźników finansowych ze wskaźnikami zrównoważonego rozwoju. W poprzednich latach skupiliśmy się na przygotowaniach do nowych inwestycji, dokonując zakupu doskonale zlokalizowanych działek w kluczowych miastach Polski. Cieszę się, że mimo trudnej sytuacji geopolitycznej na świecie, udało nam się uruchomić 4, bardzo ciekawe projekty - powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Polski rynek nieruchomości przechodzi obecnie zmianę od rynku kupowania mieszkań dla potrzeb własnych do zakupu ich w celach inwestycyjnych wobec rosnącego rynku najmu. Nasze projekty okazały się doskonale wpisać w ten trend, dlatego optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy w sukces ich realizacji - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Firma BPI Real Estate Poland jest obecna na polskim rynku od 2009 roku i w tym czasie zrealizowała 7 inwestycji oddając łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Są to inwestycje Bulwary Książęce we Wrocławiu, Rezydencja Barska, wolaRE, Wola Libre i Wola Tarasy w Warszawie, osiedle Vilda Park w Poznaniu i kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany w Gdańsku.

W tym roku portfolio belgijskiego dewelopera powiększyło się o inwestycje Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, Panoramiqa w Poznaniu oraz Bernadovo w Gdyni. Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także w duchu koncepcji 15-minutowego miasta, która zakłada dostępność wszelkich usług możliwie blisko miejsca zamieszkania. Ogromnym atutem wszystkich 4 inwestycji jest również zapewnienie finansowania. Generalnym wykonawcą wszystkich 4 inwestycji jest CFE Polska, spółka należąca do tej samej silnej, belgijskiej grupy kapitałowej CFE, co BPI Real Estate Poland.

CFE to multidyscyplinarna grupa obecna w Belgii, Luksemburgu i Polsce w 4 sektorach działalności o dużym potencjale wzrostu. Grupa CFE kształtuje miasta jutra poprzez rozwój nieruchomości, instalacje specjalistyczne, budownictwo i renowacja oraz zrównoważone inwestycje. Jej poszczególne jednostki reprezentują cztery podstawowe obszary działalności grupy i we wszystkim, co robią, kierują się strategicznymi zasadami zrównoważonego rozwoju i innowacji: „razem chcemy zmieniać to, co nie jest zrównoważone lub nie jest innowacyjne i tworzyć lepszy świat dla przyszłych pokoleń". Z obrotami w wysokości 1 125 milionów euro, ponad 3100 pracownikami oraz bogatym doświadczeniem i wiedzą zdobytymi od momentu założenia w 1880 roku, grupa CFE ma ambicje wprowadzania pozytywnych zmian poprzez skuteczne stawianie czoła wyzwaniom środowiskowym i społecznym dla dobrobyt przyszłych pokoleń.

2022 rok był dla BPI Real Estate Poland również rokiem zmiany logo, wyznaczeniu nowych misji i wartości, a także działań CSR na rzecz Ukrainy.

- Zdajemy sobie sprawę, że stoimy w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych, a działając w branży, która ma możliwość kształtowania świata, jesteśmy odpowiedzialni za dbanie o przyszłe pokolenia. Ambicją naszej spółki jest projektowanie i realizowanie innowacyjnych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe, w sercu których jest człowiek - mieszkaniec wielokulturowego miasta przyszłości. Projektując zaś miasta przyszłości musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich - powiedział Béranger Dumont

Dlatego też zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do czynników ESG jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio firmy. BPI Real Estate ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działając na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych.

- Wszystkie cztery inwestycje mieszkaniowe, które udało nam się uruchomić w 2022 roku w Polsce - Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, Panoramiqa w Poznaniu oraz Bernadovo w Gdyni są dowodem na to, że nasza firma wdraża swoje ambitne plany równiez w Polsce - dodaje z kolei Wojciech Smolak.

- Podsumowując rok, trudno nie wspomnieć, że wszystkie nasze działania odbywały się w cieniu wojny w Ukrainie. Jako firma społecznie odpowiedzialna od początku wybuchu konfliktu zbrojnego zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Podjęte przez nasz zespół działania obejmowały m.in.  wsparcie finansowe, zbiórki rzeczowe, wolontariat pracowniczy, zakup karetki ratunkowej, zaaranżowanie mieszkania dla rodziny uchodćów w naszym warszawskim biurze sprzedaży, specjalną akcję sportową #ActiveShapers na rzecz dzieci ewakuowanych do Polski z ukraińskich domów dziecka, czy donację dla samotnych matek z dziećmi uratowanych z Piastowa, który był jednym z terenów ciężko ostrzeliwanych przez rosyjskiego najeźdcę. Z licznych organizacji charytatywnych, które wsparliśmy w tym roku można wymienić m.in. Polską Akcję Humanitarną, Centrum na rzecz Praw Kobiet,  Fundację Pomocy Dzieciom Happy Kids, a także Stowarzyszenie Serdeuszko dla Dzieci  - opowiada Daria Małecka, Marketing Manager w BPI Real Estate Poland.

Chmielna Duo, zlokalizowana jest w samym sercu Warszawy vis a vis najwyższego budynku w Unii Europejskiej - Varso Tower. W ofercie sprzedaży stołecznej inwestycji BPI Real Estate Poland znajdują się 243 mieszkania i apartamenty od 35 do ponad 105 mkw. , które docelowo znajdą się w dwóch budynkach. W ramach inwestycji powstanie również garaż podziemny z wjazdem od ulicy Chmielnej oraz 6 lokali usługowych w otwartym pasażu handlowym, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą.

Spośród udogodnień dla mieszkańców można wyróżnić recepcję, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów i myjki dla jednośladów i psów. Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdzie się ogród z drzewami i bogatą roślinnością niskopienną oraz elementami małej architektury. Na wewnętrznym zielonym dziedzińcu poza przestrzeniami wspólnymi zlokalizowane zostaną także ogródki przynależne do mieszkań usytuowanych na parterze.

Drugim, centralnie zlokalizowanym projektem w portfolio BPI Real Estate Poland jest Czysta 4 we Wrocławiu. Jest to już drugi po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera realizowany we Wrocławiu.  Czysta 4 powstaje na miejscu dawnej galerii handlowej w pobliżu Starego Miasta. W ofercie dewelopera znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o różnej strukturze pokoi (od 1 do 4) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano liczne udogodnienia dla mieszkańców jak schowki na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie, a także wewnętrzny, zielony dziedziniec.

W projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania opartego o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku (galerii handlowej) elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.

Kolejna inwestycja BPI Real Estate Poland powstaje na Starołęce w Poznaniu. Usytuowanie Panoramiqi w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację z centrum miasta i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Okolica charakteryzuje się także dobrym zapleczem społeczno-opiekuńczym. W ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw. 

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę Poznania, który dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów.

Inwestycję Panoramiqa wyróżniają również liczne proekologiczne rozwiązania. Są to m.in. panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych.

Ostatnią w portfolio nowych inwestycji BPI Real Estate Poland jest Bernadovo zlokalizowane przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni i bezpośrednio sąsiaduje z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. W ramach ekskluzywnego osiedla powstanie 18 kameralnych budynków z 108 apartamentami o podwyższonym standardzie o powierzchni od 43 do 146 mkw z przynależnymi ogródkami, balkonami lub, w przypadku apartamentów położonych na najwyższych piętrach, tarasami o powierzchni nawet do 80 mkw. Maksymalizacja okien, z których rozpościera się bajeczny widok na sąsiedni las, zapach świeżego powietrza oraz dźwięki dzikiej przyrody, które przenikają do wnętrz, to kolejne ważne wyróżniki Bernadova.

Projekt uwzględnia również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z licznych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić salę klubową, siłownię, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili. 

Co najważniejsze jednak, Bernadovo jest jedną z nielicznych inwestycji mieszkaniowych w Polsce realizowaną według wymogów ekologicznej certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Więcej informacji nt. poszczegółnych inwestycji BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronach:

  • https://chmielnaduo.pl/
  • https://czysta4.pl/
  • https://panoramiqa.pl/
  • https://bernadovo.pl/

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33]  lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach - w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły - w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym,  dobrą  architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:

www.bpi-realestate.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »