Firma » Praca

Branża telekomunikacyjna dla ambitnych

Branża telekomunikacyjna dla ambitnych
Zobacz więcej zdjęć »
Z przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl analizy wynika, że w branży telekomunikacyjnej poszukiwane są przede wszystkim osoby nastawione na realizację celów. Ambitnych kandydatów chętnie zatrudni 64% pracodawców.

Nie jest zaskoczeniem, że najczęściej pojawiającym się kryterium w ofertach pracy było doświadczenie, którego wymagało 68% pracodawców. W telekomunikacji liczy się również wiedza specjalistyczna (62% ogłoszeń), głównie znajomość protokołów sieci UMTS i GSM, umiejętność programowania w językach skryptowych, środowiska UNIX/Linux oraz baz danych Oracle i języka SQL.

Ponadto pracodawcy w branży telekomunikacyjnej wymagają bardzo dobrej, komunikatywnej znajomości języka angielskiego (60%). Co ciekawe, wyższe wykształcenie nie jest tutaj najważniejszym kryterium pojawiającym się w ogłoszeniach o pracę. Tylko 36% ofert zawierało wymóg wyższego wykształcenia.

Idealny kandydat w telekomunikacji musi być osobą otwartą. W 44% analizowanych ogłoszeń liczy się komunikatywność, a w 35% umiejętność pracy w zespole. Ważna jest także dyspozycyjność i samodzielność (pojawiają się w co czwartym ogłoszeniu) oraz w 23% przypadków znajomość obsługi komputera.

Wśród pozostałych kryteriów stawianych przed kandydatami znalazły się  umiejętność analitycznego myślenia (20% ogłoszeń), gotowość pracy w stresie (16%), profesjonalne podejście (16%) oraz prawo jazdy kat. B (8%).

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl. monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonsterPolska.pl
http://monsterpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »