Dom » Budownictwo

Budynek pełen świeżego powietrza – centrala przewietrzania VCM 1004 firmy D+H

Budynek pełen świeżego powietrza – centrala przewietrzania VCM 1004 firmy D+H
Zobacz więcej zdjęć »
Centrala przewietrzania VCM 1004 firmy D+H w nowoczesny i ekologiczny sposób zapobiega zaduchowi panującemu w budynku i wpływa na komfort naszego codziennego funkcjonowania.

Odpowiednie napowietrzenie pomieszczeń pełni kluczową rolę w zapewnieniu optymalnych warunków pracy czy wypoczynku.

Duża ilość okien sprawia jednak, że ręczne przewietrzanie staje się niewygodne, natomiast alternatywa w postaci klimatyzacji, jest droga w utrzymaniu. Dlatego też firma D+H wprowadziła do swojej oferty centralkę VCM 1004, która w połączeniu z systemami termostatów, napędów okiennych i markiz, zapewni oszczędną, ekologiczną i naturalną wentylację obiektu.

Klimat pod kontrolą

VCM 1004 firmy D+H jest sterowaną mikroprocesorem centralą, zapewniającą automatyczną i bezproblemową wentylację budynku. Jej kompaktowa obudowa kryje w sobie zaawansowane technologicznie serce, pozwalające, zdefiniować do czterech indywidualnych grup przewietrzania dopasowanych do konkretnych preferencji użytkowników. Co więcej, centrala ma możliwość dowolnego programowania wejść w zależności np. od pogody i czasu, co czyni z niej urządzenie, które bez problemu sprawdzi się w dowolnych, nawet najbardziej wymagających warunkach. Dodatkowo VCM 1004 może współpracować z całą gamą komponentów, co pozwala na centralne sterowanie zamykaniem okien i markiz, termostatami, czy też zdalną regulację temperatury grzejników. Centrala VCM 1004 to również wygoda sterowania. Oprócz ośmiu przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia, użytkownik może użyć również zdalnego pilota na podczerwień bądź też paneli, które można wygodnie rozmieścić w różnych miejscach budynku. Dodatkowo centrala VCM 1004 posiada dowolnie programowalną funkcję bezpiecznego sterowania wentylacją, która wyposażona została w kodowanie, uniemożliwiające nieautoryzowane modyfikacje.

Dopasuj system do swoich potrzeb

Jedną z podstawowych zalet centrali VCM 1004 firmy D+H jest możliwość współpracy z olbrzymią liczbą modułów dodatkowych. Pozwala to stworzyć unikalny system, doskonale dopasowany do budynku i spełniający wszystkie potrzeby użytkowników. Dzięki możliwości współpracy z czujkami deszczowymi, bądź wiatrowo-deszczowymi funkcjonalność centrali VCM 1004 może zostać rozszerzona o automatyczne reagowanie na zmieniające się warunki atmosferyczne. Co więcej, instalowanie tych elementów nie wymaga stosowania dodatkowych modułów. Centrala firmy D+H ma również możliwość współpracy z termostatami typu VARIOSTAT. Do VCM 1004 można również podłączyć całą gamę urządzeń dodatkowych takich jak: przyciski do wentylacji czy panele sterujące, dzięki którym użytkownicy mogą indywidualnie dopasowywać warunki panujące w pomieszczeniu do swoich aktualnych potrzeb.Centrala VCM 1004 firmy D+H, dzięki olbrzymiej ilości funkcji i modułów dodatkowych, stanowi wygodne w użytkowaniu, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązanie, doceniane zarówno przez zarządców budynków, jaki i indywidualnych użytkowników.

Dane techniczne centrali VCM 1004 firmy D+H
Zasilanie : 230 VAC / 50 Hz, 160 VA
Wyjście : 24 VDC, max 4 A
Tętnienia resztkowe : < 5%
Rodzaj pracy : Praca krótkotrwała
Stopień ochrony : IP 30
Zakres temperatur : - 5 do 40 stopni Celsjusza
Obudowa : Tworzywo sztuczne
Kolor : RAL 7035, jasny szary

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »