Firma » Biznes

Budynki modułowe – szybki sposób na budowę infrastruktury

Jednym z wyzwań stojących przed polskimi samorządami, firmami i instytucjami jest niedobór lokali. W jaki sposób szybko i sprawnie można postawić szkoły, filie urzędów czy rozbudować siedzibę firmy? Odpowiedzią jest technologia modułowa.

Z modułów Touax można stawiać zarówno wolnostojące obiekty, jak i tworzyć niemal dowolne budynki o wysokości do trzech kondygnacji. Możliwości aranżacji i projektowania takich budynków są bardzo szerokie. W zależności od przeznaczenia danego obiektu, budynki modułowe Touax znajdują zastosowanie podczas inwestycji samorządowych (budowa przedszkoli i szkół) czy w firmach usługowych i handlowych (biura obsługi klienta, punkty sprzedaży i sklepy, restauracje i lokale gastronomiczne).

Głównymi odbiorcami budynków modułowych są jednak branże budowlana i przemysłowa. Z modułów powstają zaplecza budowy, biura osób kierujących pracami, wydzielone przestrzenie w obiektach fabrycznych, punkty sprzedaży,, pomieszczenia socjalne i szatnie, a nawet tymczasowe dworce kolejowe – wymienia Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny Touax Sp. z o.o.

Kluczowe w technologii modułowej jest szybkie tworzenie bezpiecznych i spełniających normy budynków, które dodatkowo są efektywne kosztowo. Ważnym kryterium technologii Touax jest również mobilność. Z jednej strony oznacza to możliwość przewiezienia i montażu modułów w krótkim czasie i w dowolnym miejscu w Polsce. Warto dodać, że flota Touax liczy 10 tysięcy takich elementów.

Z drugiej strony, jest też duża grupa obiektów sezonowych – sklepików w kurortach, barów czy restauracji – których właściciele doceniają możliwość sprawnego postawienia lub rozbudowy istniejącego budynku: na kilka miesięcy, w wybranym miejscu i dopasowanego do potrzeb inwestorów – podkreśla Jacek Staniszewski.

Aby w krótkim czasie mieć do dyspozycji budynek nie trzeba go kupować. Touax, oprócz możliwości zakupu, oferuje także krótko- i długoterminowy wynajem modułów. Podstawowa linia wynajmowanych kontenerów obejmuje moduły socjalne, korytarzowe, schodowe i sanitarne. Dzięki zestawianiu takich elementów można tworzyć obiekty o dowolnym przeznaczeniu, powierzchni i konfiguracji pomieszczeń. Linię podstawową uzupełniają kontenery magazynowe i stróżówki.

Do najważniejszych zalet technologii modułowej należą lekka konstrukcja oraz łatwość montażu i demontażu oraz możliwość zmiany przeznaczenia takiego obiektu. Pozwala to nie tylko na ustawienie budynku w dowolnym miejscu, ale i na szybkie przeniesienie go do innej lokalizacji i przywrócenie terenu do stanu pierwotnego – wskazuje Dyrektor Generalny firmy Touax.

Warto również zwrócić uwagę na wysoką trwałość i jakość wykonania modułów Touax. Kontenery te spełniają normy techniczno-budowlane i sanitarne obowiązujące w krajach UE. Dodatkowo firma zapewnia kompleksowe usługi związane z przygotowaniem budynku do oczekiwań klienta: montaż instalacji elektrycznych, sieci internetowych, systemów alarmo-wych, a także wyposażenie łazienek i kuchni. Touax dba też o odpowiednie wykończenie obiektu, w tym również w wysokim standardzie.

Polscy klienci oczekują elastycznych i kompleksowych rozwiązań infrastrukturalnych, o odpowiedniej jakości i dostarczonych w krótkim czasie. Moduły Touax spełniają te warunki, a przy tym są efektywne kosztowo. Dlatego ze spokojem patrzymy w przyszłość podsumowuje Jacek Staniszewski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »