Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Najnowocześniejszy sprzęt ginekologiczny w Rzeszowie

Nowo powstały prywatny szpital ginekologiczno – położniczy w Rzeszowie pod względem jakości i zaawansowania technologicznego posiadanego sprzętu znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce.

Narzędzia chirurgiczne wykorzystywane przy zabiegach ginekologicznych i laparoskopii ginekologicznej dostarczyła placówce firma MEDIM.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zakupiony sprzęt przeznaczony jest do wykonywania minimalnie inwazyjnych operacji z zakresu ginekologii. W tym celu do dyspozycji lekarzy pracujących w rzeszowskim szpitalu oddana została mi.in najnowocześniejsza aparatura pozwalająca na zminimalizowanie zagrożeń oraz podniesienie komfortu pacjentek podczas zabiegów - tor  wizyjny  HD, AIDA HD, morcelator, manipulator, histeroskop BIOH, resektoskop bipolarny, a także rozbudowany zestaw laparoskopowy.

Spośród zakupionych urządzeń oraz instrumentów wyróżnić można kompletny zestaw do operacji laparoskopowych umożliwiający wykonanie praktycznie wszystkich operacji ginekologicznych w obrębie jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej w sposób minimalnie inwazyjny. Do tych operacji należą m.in. operacje w obrębie przydatków, usuwanie mięśniaków, histerektomie, leczenie endometriozy. Dodatkowo w zakupionym asortymencie znajduje się zestaw do wykonywania procedur histeroskopowych, czyli do zabiegów i operacji wewnątrzmacicznych, do których należą m.in. usuwanie polipów, mięśniaków, ablacja endometrium czy diagnostyka niepłodności - mówi dr n. med. Bogdan Obrzut, specjalista ginekolog - położnik z rzeszowskiej placówki.

Nowoczesny sprzęt pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów podczas jednej wizyty pacjentki, a nie, jak to często bywa w gorzej wyposażonych szpitalach, podczas serii zabiegów. Takiemu ułatwieniu poddane zostały m.in. diagnostyka i terapia histeroskopowa patologii kanału szyjki oraz jamy macicy.  Dzięki zastosowaniu sztywnego histeroskopu BIOH, możliwe jest wykonywanie histeroskopii diagnostycznej i terapeutycznej przy pomocy jednego instrumentu w trakcie jednej procedury.

Wyjątkowy kształt i rozmiar części roboczej histeroskopu BIOH, odpowiednio dopasowany do anatomicznego kształtu kanału szyjki pozwala na wprowadzenie go do jamy macicy bez potrzeby mechanicznego poszerzania kanału szyjki macicy. Umożliwia to przeprowadzenie histeroskopii w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności znieczulania pacjentki - zaznacza dr n. med. Bogdan Obrzut - Histeroskop wprowadzany jest techniką waginoskopową, co eliminuje dodatkowy dyskomfort pacjentki, obecny podczas klasycznego dostępu do kanału szyjki macicy z użyciem wziernika oraz kulociągu. Wykorzystanie histeroskopu BIOH znacznie podnosi efektywność pracy, zmniejsza koszty i skraca czas leczenia - wyjaśnia specjalista.  

Podkreślić należy, że sprzęt renomowanej firmy Karl Storz, zakupiony przez rzeszowski prywatny szpital, jest sprzętem najnowszej generacji i wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak wizualizację w wysokiej rozdzielczości Full HD oraz archiwizację cyfrową, bipolarne techniki elektrochirurgiczne i jest otwarty na podłączenie do systemu zintegrowanej sali operacyjnej OR1. Wszystko po to, aby można było wykonywać operacje w sposób bardzo bezpieczny i precyzyjny, nie pozostawiający widocznych blizn, umożliwiający krótszą niż w przypadku tradycyjnych zabiegów hospitalizację oraz szybszy powrót do zdrowia - zaznacza Tomasz Filar z firmy MEDIM, który odpowiedzialny był za dostarczenie sprzętu do placówki.

Za wyposażenie placówki w nowoczesny sprzęt Karla Storza odpowiada firma MEDIM.  Od 20 lat zaopatruje służbę zdrowia w najwyższej klasy sprzęt medyczny.  W swoich rozwiązaniach w zakresie endoskopii diagnostycznej, zabiegowej i telemedycynie opiera się na systemach światowego lidera tej dziedziny - KARL STORZ ENDOSKOPE. W ramach działań edukacyjnych prowadzi Akademię Zabiegów Małoinwazyjnych EndoEkspert. MEDIM jest także jedynym w Polsce przedstawicielem Intuitive Surgical producenta robota chirurgicznego da Vinci. Pierwszy w Polsce robot pracuje od grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »