Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Być jak Schwarzenegger, czyli jak w kulturystyce osiągnąć efekty
Pamiętaj, że twój organizm jest tworem reagującym bardzo indywidualnie i pomimo pewnych gatunkowych podobieństw to co było dobre dla Schwarzeneggera lub jest dobre dla innych, współczesnych gwiazd kulturystyki wcale nie musi być dobre dla ciebie, zwłaszcza że zaczynasz z własnym bagażem doświadczeń, a to oznacza, że zapewne masz....
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wady postawy
Wady postawy to plaga dzisiejszych czasów. Jakie wady są najczęstsze? Te, które są skutkiem spędzania większości czasu w pozycji siedzącej, przed telewizorem lub komputerem. Jeśli tak właśnie spędzasz swój czas twoje plecy mogą dość szybko ulec zaokrągleniu, klatka piersiowa zapadnie się nieco, barki opadną. Co wtedy? Wady te można i należy skorygować, bo rozpoczynając trening z nimi i nie korygując ich możesz je jedynie pogłębić, narazisz się na niepotrzebne kontuzje, a na dodatek nie osiągniesz takich przyrostów (i takiej sylwetki) jak po treningu poprzedzonym skorygowaniem tych wad.
Gdy już się ich pozbędziesz (w międzyczasie dzięki ćwiczeniom przybędzie ci mięśni - to pewne), możesz rozpocząć właściwy trening, co to oznacza?
Wybór metody treningowej
W tym przypadku również wskazana jest duża ostrożność. Nie możesz posiłkować się ściągawkami w postaci zaleceń treningowych opracowywanych najczęściej na podstawie planów treningowych kulturystycznych gwiazd. Pamiętaj, że na początku gwiazdą nie jesteś, musisz popracować nad ogólnym rozwojem, nauczyć się techniki wykonywania ćwiczeń i wraz z rozrastającym się ciałem i zdobywanymi umiejętnościami (siłą, mięśniami, wytrzymałością i ogólnie pojętą kondycją) dostosowywać plan treningowy do zmieniających się warunków fizycznych. Skacząc od razu na głęboką wodę i posługując się gotowcami nie tylko niewiele osiągniesz (pamiętaj, że każdy organizm jest inny), ale możesz popełnić błędy bardzo brzemienne w skutki (kontuzje itp.). Wybierz trening najbardziej optymalny, zrównoważony i rozsądny, zalecany przez kulturystów naturalnych (przykłady, a raczej metodologię opracowywania treningu dla siebie znajdziesz na stronie Hormon Wzrostu - przeczytaj, a przynajmniej przejrzyj) i dostosuj go do swoich potrzeb wnikliwie obserwując reakcje własnego organizmu.
Zrezygnuj ze sterydów
Schwarzenegger stosował sterydy i jak dziś wygląda? Znacznie gorzej niż sportowcy nie posługujący się tego typu wspomaganiem (mowa oczywiście o równolatkach). Jeśli w wieku 60 lat chcesz wyglądać na lat 40 zapomnij o anabolikach, jeśli chcesz osiągnąć efekt odwrotny tj. w wieku lat 40 wyglądać na 60 i na dodatek znaleźć się pod stałą opieką lekarza ze względu na coraz gorzej funkcjonujące organy wewnętrzne ... cóż nikt ci tego nie zabroni. Sposobem na doprowadzenie się do ruiny jest faszerowanie się sterydami.
Dieta i suplementy
Pamiętaj, że w początkowej fazie pracy nad własnym ciałem dosłownie każde ćwiczenie będzie skutkowało doskonałymi efektami. Urośniesz nawet bez suplementów, bo nawet najlepsza odżywka na masę nie zastąpi dobrej diety i treningu. Zanim po nie sięgniesz wprowadzaj zmiany w metodach treningowych i eksperymentuj z dietą (pamiętaj, że nie może zabraknąć w niej białek). Dopiero z chwilą gdy stwierdzisz, że bez suplementacji się nie obejdzie (przyrosty są stosunkowo niewielkie, jesz sporo a i tak brak ci jakichś składników odżywczych, chcesz wspomóc procesy regeneracyjne po treningu) sięgnij po ukierunkowaną, dozwoloną suplementację.
Pamiętaj też, że katowanie się na siłowni nie prowadzi do niczego, co najwyżej poskutkuje podniesieniem poziomu hormonu stresu, który zniweczy wszystkie osiągane podczas treningu efekty. Zadbaj o właściwą regenerację, o higienę snu i wypoczynku. Znajdź czas na inne zajęcia. Efektywny trening nie może trwać dłużej niż godzinę. Twierdzisz, że to zbyt krótko i nie zdążysz wykonać planu? Ułóż go tak, by jego wykonanie było możliwe w tym czasie, ale bez pośpiechu i z należną uwagą. Ogranicz czas spędzany na pogawędkach, skup się na pracy nad własnym ciałem i wsłuchiwaniu się w jego komunikaty.
Komentarze (0)