Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak powiększyć biust? Przegląd metod

Badania socjologiczne pokazują, że Polki wcale nie czują się atrakcyjne. Bardzo chętnie zmieniłyby coś w swoim ciele, a tym, co najchętniej poddałyby korekcie są właśnie piersi – wygląda na to, że nie różnię się od innych. Ty też?

No właśnie. Mamy kompleksy i chcemy się ich pozbywać. Jednocześnie rośnie akceptacja dla medycyny estetycznej i ingerencji w wygląd ciała. Dla kobiet coraz rzadziej pytanie brzmi „czy powiększać piersi”, ale raczej „jak powiększyć biust”. Poniżej przegląd metod, z jakich możemy skorzystać.

Naturalne metody powiększania piersi

Jak powiększyć biust, nie decydując się na kosztowną operację i bolesną rekonwalescencję? Z pomocą przychodzą odkrycia medycyny naturalnej. Za wieloma z nich stoi bardzo długa tradycja, bo pragnienie posiadania idealnego, krągłego i jędrnego biustu nie jest typowe tylko dla naszych czasów. Jak powiększyć biust naturalnie? Oto kilka sposobów.

Masaż na powiększanie piersi

O tym, jak powiększyć biust stosując wyłącznie moc własnego dotyku dobrze wiedziały starożytne mieszkanki Azji. To właśnie z pierwszych zapisków medycznych i kosmetycznych z tego kręgu kulturowego pochodzą przepisy na masaż powiększający piersi. Jest on bardzo prosty i całkowicie bezpieczny, choć czasochłonny.


To zdecydowanie metoda dla cierpliwych, bo efekty pojawiają się dopiero po kilku miesiącach regularnego masowania biustu.

Jak powiększyć biust masażem?

Należy każdego dnia wykonywać masaż bazujący na okrężnych ruchach wokół piersi, kierowanych od zewnątrz, poprzez mostek ku górze. Wokół każdej piersi należy wykonać sto okrążeń – można masować je pojedynczo, lub obie równocześnie – nie wpływa to na efektywność masażu. Ważne, by nie rozciągać skóry i nie ugniatać piersi zbyt mocno – masaż powiększający biust nie może być bolesny! Warto natomiast zastosować do masażu oliwkę, która dodatkowo nawilża, ujędrnia i zapobiega rozstępom na piersiach, ułatwia też płynne ślizganie się dłoni po skórze.

Jeśli chcesz powiększyć biust jeszcze szybciej, poproś o wykonywanie masażu piersi partnera. Pod wpływem jego dotyku pojawi się podniecenie, które sprzyja napływowi krwi do piersi, a to znacznie przyspiesza przyrost centymetrów w tej części ciała.

Dieta na powiększenie biustu

Jak powiększyć biust, stosując odpowiednie jedzenie? Niestety nie ma diety, która sama w siebie sprawi, że piersi zaczną rosnąć. Są natomiast takie składniki w pożywieniu, które sprzyjają powiększaniu się piersi i ich jędrności. Dietę na powiększenie biustu warto jednak traktować jako uzupełnienie innych naturalnych metod, na przykład opisanego wyżej masażu. Taka kompleksowa kuracja z pewnością da bardzo dobre efekty. Co jeść, by powiększyć biust? Przede wszystkim warto sięgać po soję i jej przetwory: mleko sojowe, dania z soi, czy tofu.

Znajdziesz je w sklepach ze zdrową żywnością i w działach dla wegetarian. Dlaczego akurat soja miałaby powiększać biust? Otóż jest to roślina, która zawiera bardzo dużo tzw. fitoestrogenów, a więc substancji o działaniu zbliżonym do działania żeńskich hormonów płciowych. A to właśnie estrogeny sprawiają, że piersi rosną, np. w okresie dojrzewania. Uwaga: nadmiar soi w diecie może być szkodliwy, trzeba ją więc stosować z umiarem. Dodatkowo panie, którym zależy na jędrnym i krągłym biuście powinny sięgać też po oliwę z oliwek, groszek, brokuły, fasolę oraz orzechy. Te wszystkie produkty zawierają składniki mające bardzo pozytywny wpływ na wielkość i wygląd biustu.

Ćwiczenia powiększające biust

Wiele kobiet zastanawia się, jak powiększyć biust ćwiczeniami i czy w ogóle jest to możliwe. Niestety, trzeba powiedzieć, że piersi składają się z tkanki tłuszczowej, a więc żadne ćwiczenia nie spowodują, że będą większe. Nie oznacza to, że nie warto ćwiczyć. Biust kobiety aktywnej fizycznie nie będzie większy, ale z pewnością uniesiony, jędrniejszy i bardziej krągły. Dlaczego? Otóż mięśnie klaski piersiowej stanowią dla piersi rodzaj naturalnego biustonosza. Gdy są słabe, piersi opadają i wiotczeje. I odwrotnie – mocne mięśnie unoszą biust i sprawiają, że niezależnie od wieku prezentuje się atrakcyjnie. Jak ćwiczyć? Przede wszystkim warto stosować wyciskanie hantli lub sztangi na ławeczce. Nie wolno przy tym zaniedbywać mięśni pleców, bo pomagają one w utrzymaniu wyprostowanej postawy, co też oznacza, że piersi prezentują się znacznie lepiej. I choć nie da się powiększyć biustu samymi ćwiczeniami na siłowni, u niektórych kobiet przy regularnych ćwiczeniach piersi rzeczywiście wydają się większe. To dzięki efektowi uniesienia i większej sprężystości. Naprawdę warto!

Wszystkie opisane metody powiększania piersi w naturalny sposób przyniosą dobre efekty, jeśli będą stosowane systematycznie i przez dłuższy czas. Warto też dodać do nich preparaty, które pomagają powiększyć biust. Wielostronne działanie sprawi, że osiągniesz dokładnie taki efekt, o jakim marzysz.

Preparaty powiększające biust

W aptekach i dobrych sklepach internetowych znajdziesz wiele preparatów powiększających piersi. Są to najczęściej naturalne suplementy diety oraz kosmetyki. Ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne, choć – podobnie jak opisane wyżej naturalne metody na większy biust – wymaga systematyczności i cierpliwości, bo efekty nie pojawiają się od razu.

Tabletki powiększające biust

Jak powiększyć biust, łykając tabletki? Czy to na pewno bezpieczne? Moim zdaniem tak, bezpieczne, a biust naprawdę można w ten sposób powiększyć. Wbrew popularnym obawom, tabletki na powiększenie biustu dostępne w aptekach i drogeriach są naturalnymi suplementami diety. Nie ingerują one w układ hormonalny i nie powodują skutków ubocznych. Na jakiej zasadzie działają? Wspomniałam już wcześniej o fito estrogenach, jakie zawierają niektóre rośliny. Otóż ich podobieństwo do żeńskich hormonów sprawia, że uaktywniają one receptory estrogenów, które odbierają sygnał o podwyższeniu poziomu tego hormonu w organizmie. To sytuacja, która do złudzenia przypomina to, co dzieje się w ciele dojrzewającej dziewczyny. Fitoestrogeny niejako wywołują wiec ponowny okres dojrzewania, którego ważną częścią jest właśnie rośnięcie piersi. Dlatego biust zaczyna się powiększać – oto cała tajemnica tych tabletek. Ich przewaga w stosunku do omawianej wcześniej diety polega na dużo wyższym stężeniu estrogenów, podanych w formie łatwo przyswajalnego przez organizm wyciągu roślinnego. To dlatego tabletki powiększające biust dają tak dobre rezultaty. Oczywiście, jeśli chcesz naprawdę skutecznie powiększyć biust, musisz wybrać sprawdzone tabletki o odpowiednim stężeniu fitoestrogenów. 

Krem powiększający biust

Jeśli zastanawiasz się, jak powiększyć biust w sposób nieinwazyjny, to dobrze dobrany krem powiększający piersi będzie dobrym rozwiązaniem. Krem powiększający biust to kosmetyk, który zwykle zawiera przede wszystkim naturalne składniki roślinne oraz oleje. Efektem są mniejsze rozstępy i bardziej sprężyste oraz jędrne piersi. W kolejnym etapie kuracji biust robi się większy. Jak działają takie kremy? Przede wszystkim pobudzają one napływ krwi do tkanki piersiowej, czego efektem jest powolny rozrost komórek, a więc w konsekwencji – większy rozmiar biustu. Oczywiście, jeśli zależy ci na jak najlepszych efektach, warto połączyć stosowanie kremu powiększającego biust z omawianym wyżej masażem, a także dodatkowo łykać odpowiednie suplementy diety. Tabletki oraz krem stosowane równolegle powinny mieć komplementarny skład. Dlatego warto wybrać produkt składający się z obu tych preparatów. 

Jak powiększyć biust u lekarza?

Naturalne metody powiększania piersi oraz suplementy i kosmetyki na większy biust są świetnym rozwiązaniem, jeśli priorytetem jest dla Ciebie cena i bezpieczeństwo oraz brak ingerencji w organizm. Uczciwie trzeba jednak powiedzieć, że są to sposoby, które pozwalają powiększyć biust o mniej więcej jeden do półtora rozmiaru. Jeśli wiec masz miseczkę A, a marzy ci się obfity biust o imponującym rozmiarze, to jedyną możliwością jest skorzystanie z oferty kliniki medycyny estetycznej. Oto, co może zaproponować Ci lekarz, gdy zapytasz, jak powiększyć biust:

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Z jednej strony bardzo tego chcesz, ale z drugiej strony nie wiesz, jak powiększyć biust, by tego później nie żałować? Rozwiązaniem jest powiększenie piersi kwasem hialuronowym. To jedna z najnowszych metod oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Jest ona znacznie bezpieczniejsza niż klasyczne implanty. Przede wszystkim nie wymaga cięcia i zakładania szwów. Nie ma też ryzyka, że materiał wprowadzany pod skórę się nie przyjmie, bo kwas hialuronowy jest substancją, jaka w naszych organizmach występuje naturalnie. Cały zabieg jest bardzo prosty: w znieczuleniu miejscowym lekarz wprowadza do tkanki piersi kwas hialuronowy w formie gęstego żelu. Rozkłada się on równomiernie, przez co biust wygląda bardzo naturalnie – jest większy, jędrniejszy i uniesiony. Niestety, kwas hialuronowy jest substancja, która po około roku całkowicie się wchłania, więc efekt powiększenia piersi nie jest trwały. Jednocześnie cena zabiegu jest niewiele niższa od ceny operacyjnego powiększania biustuza pomocą implantów. To sprawia, że powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest wciąż mało popularne. Warto jednak podkreślić, że metoda ta ma pewne atuty: jest całkowicie bezpieczne, naturalna i bezbolesna, daje też bardzo naturalne rezultaty.

Operacyjne powiększanie piersi

Jak powiększyć biust trwale i o kilka rozmiarów? Tylko poprzez operację plastyczną. Operacyjne powiększanie biustu nie jest nowym wynalazkiem, ale dziś to już niemal rutynowy zabieg, któremu poddaje się coraz więcej kobiet. Dzięki temu zabieg ten jest obecnie dużo bezpieczniejszy, niż jeszcze dekadę czy dwie temu. Choć trzeba podkreślić, żewstawienie implantów w piersi to jednak poważna operacja, wykonywana pod narkozą i wiążąca się z dość długą i bolesną rekonwalescencją, a także z dość widocznymi bliznami. To wszystko musisz wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jak powiększyć biust. Jeśli chodzi o same operacje, to współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów powiększania biustu. W zależności od oczekiwań pacjentki, a także jej sylwetki, stanu zdrowia i innych parametrów, lekarz zaproponuje indywidualnie dobrane warunki zabiegu. Do wyboru masz między innymi kształt implantów (mogą być okrągłe lub tzw. anatomiczne, dające bardziej naturalny efekt lekko opadającego biustu), a także umiejscowienie blizny (pod pachą, w dole pod piersiami lub wokół brodawki sutkowej).W zależności od wybranej metody można zastosować implanty silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną. O tym, która metoda będzie w Twoim przypadku najlepsza, dowiesz się podczas indywidualnych konsultacji medycznych poprzedzających zabieg.

Co jeszcze musisz wiedzieć o operacyjnym powiększaniu piersi?

Jak chcesz powiększyć biust implantami, musisz dobrze przygotować się do zabiegu. Niezbędne jest odstawienie wcześniej alkoholu oraz zrobieni wszystkich badań, które wykluczą jakiekolwiek choroby. Przeciwwskazań do operacji powiększania piersi jest naprawdę sporo! Koniecznie musisz też zaplanować rekonwalescencję po operacji. To okres, w którym będziesz nosić przez pewien czas specjalną bieliznę, formująca nowy biust. Czas gojenia się szwów może być bardzo bolesny. Na około trzy miesiące po zabiegu będziesz musiała zrezygnować z większej aktywności fizycznej, długich kąpieli i opalania.

Jak powiększyć biust? Wybór należy do Ciebie

Znasz już równe metody powiększania piersi. Każda z nich ma swoje wady i zalety. To od Ciebie zależy, która z nich wybierzesz. Ważne, by był to wybór świadomy i dobrze przemyślany. Nie ma  jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak powiększyć biust. Każdy przypadek jest indywidualny.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Powiększanie biustu - encyklopedia
http://powiekszaniebiustu.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »