Technologie » Internet

BZ WBK znowu na celowniku cyberprzestępców

BZ WBK znowu na celowniku cyberprzestępców
Zobacz więcej zdjęć »
Eksperci z polskiego laboratorium G Data Software ostrzegają przed nowym atakiem na klientów bankowości internetowej Banku Zachodniego WBK. Cyberprzestępcy do wyłudzenia danych wykorzystują standardową metodę ataku tzw. phishing

To nie pierwsza próba ataku na BZ WBK, cyberprzestępcy już kilkukrotnie podejmowali działania zagrażające użytkownikom tego banku. Tym razem, można jednak zaobserwować bardzo dobrą selekcję Klientów, którzy otrzymają wiadomość.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Największą grupą będą użytkownicy Warszawy i Wrocławia. Dobrze wyselekcjonowani Klienci Banku z niedzieli na poniedziałek otrzymali elektroniczną wiadomość z prośbą uaktywnienia konta BZ WBK. G Data szacuje, że z serwerów ulokowanych w Tajwanie zostało wysłanych około 17 tysięcy takich wiadomości.
 
Wiadomość Użytkownik, chcąc dokonać operacji na swoim koncie, klika w link podany w wiadomości lub przekleja  adres do przeglądarki. W wyniku czego trafia na sfałszowaną stronę banku. Łukasz Nowatkowski z G Data Software „Wyłapany przez nasze serwery atak na Klientów BZ WBK to standardowa metoda wyłudzania danych realizowana poprzez atak phishingowy. Zauważyć jednak można bardzo dobrą selekcję użytkowników, co sugeruje, że wszyscy oni mogą być Klientami jednej sieci składających się z zainfekowanych komputerów."

Sugerowana ochrona
Ochronę przed tego typu atakami zapewniają pakiety antywirusowe z odpowiednim modułem np. G Data InternetSecurity 2010), które sprawdzają, czy strona odwiedzana przezużytkownika nie została zgłoszona do specjalnego rejestru witryn wyłudzających dane. Dodatkowo specjalne dodatki antyphishingowe w przeglądarkach potrafią rozpoznawać lub nawet blokować sfałszowane strony. Producenci oprogramowania zabezpieczającego wspomagają swoje produkty również działalnością społeczności internetowych, które  zgłaszają sfałszowane i podejrzane strony. Zespoły specjalistów weryfikują zgłoszenia i dodają strony do list wykorzystywanych przez mechanizmy filtrujące. Jednakże weryfikacja zgłoszenia trwa zazwyczaj dość długo, w przypadku aplikacji Phishtank średnio 2 dni. Przez ten czas przestępy mogą oszukać niejednego użytkownika Internetu. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

G Data Software
http://www.gdata.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »